Loading...

Čtyři dny | Four days

Festival 2021

Tisková zpráva 8. září 2021

Začíná festival současného umění 4+4 dny v pohybu 2021

 

Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu startuje 9. září vernisáží současného umění, performance, hudbou i programem pro děti. V budově Nové strašnické školy v Praze 10 a ve vršovickém Vzletu bude festival probíhat až do 26. září.

Letošní festivalové téma Reality do you need me?, tedy zkoumání reality, její podoby a uchopení, se stalo inspirací pro dvě desítky kurátorů výstavy, kterými jsou Eva Jiřička, Lenka Sýkorová, Tomáš Svoboda, Vasil Artamonov, Otto M. Urban, Radek Wohlmuth, Gabriela Kotíková, Jakub Hošek, Milan Mikuláštík, Ondřej Horák, Dagmar Šubrtová, Zbyněk Baladrán, Marie Foltýnová, Tereza Severová, Marek Meduna, Dita Lamačová, Lucie Drdová, Galerie VI PER, Nela Klajbanová, Martin Mazanec, Jiří Ptáček, Vít Havránek, Jedinečné svatopěstitelské družstvo, Wariot Ideal, Jan Zdvořák, Kolektiv Nesladim, B.K.S. a third space & Michal Hor Horáček, Karolína Beranová, Máš umělecké střevo?, Cesta hrdinů – Lucie Štůlová Vobořilová a Michaela Matysová, Tomáš Janypka a kol., Kakalík, Xafika, Julian Hetzel.

 • Divadlo Continuo

  Divadlo Continuo

 • Timeout Burnout

  Timeout Burnout

 • Debris

  Debris

 • Diederik Peeters

  Diederik Peeters

 • Superamas

  Superamas

 • Damúza

  Damúza
  damuza_reka

 • Možnosti spříznění

  Možnosti spříznění

 • František Skála a Třaskavá směs

  František Skála a Třaskavá směs

 • 4+4+1 hudební noc (Jiný metro)

  4+4+1 hudební noc (Jiný metro)

 • 4+4+1 hudební noc (Shizzle Orchestra)

  4+4+1 hudební noc (Shizzle Orchestra)

Festival bude hostit také několik premiér např. Sentimetal – Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval souboru VOSTO5, Zuzana Šklíbová, Antonie Formanová a Karin Bilíková představí publiku Papagen, Veronika Knytlová nabídne Možnosti spříznění. Dále vystoupí Divadlo Continuo, Kolektiv Nesladim, Michal Nikodem, Tomáš Janypka a Die Früchte. Ze zahraničí zavítají na 4 + 4 dny v pohybu kolektivy Motus, Superamas, Debris, L. Bobalik, M. Hriešik nebo Diederik Peeters.

V rámci hudebního programu zahrají Zatrestband, WWW Neurobeat, Shizzle Orchestra, Dukla, Petra Ernyei, František Skála & Třaskavá směs  a mnozí další. Během speciálního akustického koncertu s názvem Atmosféra je teď a tady vystoupí Václav Havelka, Never Sol, Marwan Alsolaiman, Terezie Kovalová, Vojta Nýdl s Vítem Křišťanem a Viah.

Bohatý program je připraven pro děti i jejich doprovod a to divadelní představení Divadla Nosorožec, Československých klacků, Loutek bez hranic, Divadla Anička a letadýlko, Divadla UJETO, Studia Damúza a dalších, děti, školní třídy i rodiče jsou zváni na vzdělávací dílny a workshopy s platformou Máš umělecké střevo? a Aeroškolou.

Na festivalové návštěvníky dále čekají komentované vycházky po Strašnicích a sídlišti Solidarita, cyklojízda, filmové projekce, oborové konference a kulaté stoly či slavnostní vyhlášení Ceny Věry Jirousové. Vstup na výstavu a většinu vystoupení je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě je však na představení nutná rezervace. Informace ke vstupenkám, rezervacím i programu naleznete na webu.

 

CELKOVÝ PROGRAM FESTIVALU ›

Aktuality na Facebooku a Instagramu

 

Radio spot


 

1. tisková zpráva 28. června 2021 ›

—————————————————————————————————————–

26. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL SOUČASNÉHO UMĚNÍ
4+4 DNY V POHYBU 2021 | 9. – 26. 9. 2021
Nová strašnická škola (V Olšinách 69, Praha 10-Strašnice), Vzlet (Holandská 1, Praha 10-Vršovice)

Místa konání na mapě ›

FB stránka: fb.com/festival4dny/
FB event celý festival: https://fb.me/e/2lo7xR4v0
IG profil: instagram.com/ctyridny/
Web: www.ctyridny.cz

Tiskový servis a PR:
Anna Mašátová
anna@ampromotions.cz

PRESSKIT 2021 ›

 

Partner akce: Městská část Praha 10

Projekt je realizován s finanční podporou: Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, In-Situ, Creative Europe Programme of the European Union

Mediální partneři:  Radio 1, Reflex, Český rozhlas Vltava, Radio Wave, Full Moon Magazine, idivadlo.cz, divadlo.cz

Ve spolupráci: Vzlet, Ryjukyju, WD Lux, Stagelab, Máš umělecké střevo?, Aero, Světozor, Bio Oko, AZ Translations, Tajpej Design, Toi Toi