Loading...

Čtyři dny | Four days

Pokoje

Divadlo Continuo (Česká republika)

Site-specific (pražská premiéra)
23. 9. Čtvrtek 16:00+16:40+17:20 na zahradě
24. 9. Pátek 16:00+16:40+17:20 na zahradě
Zdarma, představení pro maximálně 25 diváků

Divadlo Continuo připravilo pro letošní festival 4+4 dny v pohybu projekt POKOJE. Do exteriéru a veřejné samoty „pokojů“, vytvořených pod širým nebem, přináší intimní zpovědi, příběhy a situace normálně ukryté za zdmi našich soukromých prostorů. Jak je pro specifický divadelní styl Continua již typické, i v projektu POKOJE se snoubí jazyk expresivního fyzického divadla s nezaměnitelnou výtvarnou poezií a živou hudební kompozicí.

 

Divadlo Continuo je mezinárodní divadelní soubor založený v roce 1992. Práci Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.

Od roku 1995 Divadlo Continuo sídlí a tvoří v jižních Čechách ve vesnici Malovice, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr, kde členové souboru trvale žijí a pracují. Za svoji více než pětadvacetiletou existenci vytvořilo Divadlo Continuo přes padesát inscenací a divadelních projektů, v nichž je zřejmá vývojová cesta od loutkových začátků přes inspiraci pouličním a cirkusovým uměním až po svébytnou poetiku spojující fyzické herectví, živou muziku a výraznou výtvarnou stylizaci. Důležitější než otázky estetiky a stylu je pro členy souboru hledání a zpracování tématu, potřeba pracovat společně, hledat, tvořit a výsledky své práce sdílet s diváky.

Koncept a režie: Pavel Štourač