Loading...

Čtyři dny | Four days

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu 2021 se vrátí do Strašnic již v září

Tisková zpráva 28. června 2021

 

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se vrací do prostor Nové strašnické školy v Praze, v letošním roce již ve dnech 9. – 26. září.

Na návštěvníky 26. ročníku čeká výstava současného umění, divadlo, workshopy, festivalová škola arts managementu, diskuze, představení pro děti, soubory z České republiky i zahraničí a mnoho dalšího.

„Festival vždy oživoval unikátní prostory jako byl třeba Desfourský palác, kanalizační čistírna v Bubenči, tovární haly ČKD Karlín a mnoho dalších. Vzhledem k loňskému roku, kdy jsme museli festival zkrátit na tři dny, jsme nevyužili celý potenciál místa. Těšit se můžete na dosud neodhalená zákoutí secesní budovy. Téma uvedené otázkou Reality do you need me? se stane hlavním klíčem pro dvě desítky kurátorů a přes šedesát umělců, kteří vytvoří pro bývalou základní školu rozsáhlou výstavu. Předmětem zkoumání bude právě realita, její podoby a možnosti uchopení a rovněž jakým způsobem ji zprostředkovávají sociální sítě a média,” říká jedna z organizátorek a kurátorek festivalu, Denisa Václavová. 

Festival zahájí inscenace Un spectacle documentaire de Superamas: L’homme qui tua Mouammar Kadhafi, která je součástí letošního hlavního programu prestižního Divadelního festivalu v Avignonu. Téma psychického vyčerpání zpracovává slovenské taneční představení L. Bobalik, M. Hriešik: Timeout Burnout, ze Slovenska přijede také soubor Debris.

Proběhnou také české premiéry. Soubor Vosto5 zve na novinku Sentimetal s podtitulem “Přijďte si dát skutečné pivo na simulovaný festival”. Umělecký kolektiv Nesladim, věnující se destigmatizaci duševních poruch skrze divadelní tvorbu, představí projekt Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje, uvede se představení Papagen režisérky Zuzany Šklíbové s Antonií Formanovou a Karin Bilíkovou v hlavní roli. 4+4 dny v pohybu myslí i na děti, pro které bude připraveno hned šest vystoupení.

 • Divadlo Continuo

  Divadlo Continuo

 • Timeout Burnout

  Timeout Burnout

 • Debris

  Debris

 • Diederik Peeters

  Diederik Peeters

 • Superamas

  Superamas

 • Damúza

  Damúza
  damuza_reka

 • Možnosti spříznění

  Možnosti spříznění

 • František Skála a Třaskavá směs

  František Skála a Třaskavá směs

 • 4+4+1 hudební noc (Jiný metro)

  4+4+1 hudební noc (Jiný metro)

 • 4+4+1 hudební noc (Shizzle Orchestra)

  4+4+1 hudební noc (Shizzle Orchestra)

 

Kurátory letošní výstavy Reality do you need me?  budou například Lucie Drdová, Jiří Ptáček, Marie Foltýnová, Tereza Severová, Vasil Artamonov, Marek Meduna, Zuzana Blochová, Vít Havránek, Zbyněk Baladrán, Barbora Špičáková, Lenka Sýkorová a celá řada dalších. V rámci hudebního programu vystoupí Zatrestband, František Skála & Třaskavá směs, Alinde Quintet, Petra Ernyei a festival mladých kapel 4+4+1 hudební noc.

Současnému umění se festival 4+4 dny v pohybu bude věnovat i v teoretické rovině. Třeba konferencí Role umělce, udílením Ceny Věry Jirousové pro začínající a etablované kritiky vizuálního umění nebo festivalovou školu Arts Managementu. Ta je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působících v oblasti kultury. Cílem je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink).

 

CELKOVÝ PROGRAM FESTIVALU ›

Aktuality na Facebooku a Instagramu

 

Radio spot


 

—————————————————————————————————————–

26. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL SOUČASNÉHO UMĚNÍ
4+4 DNY V POHYBU 2021 | 9. – 26. 9. 2021
Nová strašnická škola (V Olšinách 69, Praha 10-Strašnice), Vzlet (Holandská 1, Praha 10-Vršovice)

Místa konání na mapě ›

FB stránka: fb.com/festival4dny/
FB event celý festival: https://fb.me/e/2lo7xR4v0
IG profil: instagram.com/ctyridny/
Web: www.ctyridny.cz

Tiskový servis a PR:
Anna Mašátová
anna@ampromotions.cz

PRESSKIT 2021 ›

 

Partnerem festivalu je Městská část Praha 10.

Projekt je realizován s finanční podporou: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky, Kreativní Evropa a evropská platforma IN SITU.