Loading...

Čtyři dny | Four days

Sentimetal – Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval.

Vosto5 (Česká republika)

  • Pátek 17. 9. / 19:30, Vzlet
    / Česká premiéra
  • Sobota 18. 9. / 19:30, Vzlet
    / Česká premiéra
Cena: 420 / 340 Kč
Přijďte si dát skutečné pivo na simulovaný festival.

 

Imerzivní ponor do minulého času: hradecký festivalový Open Air Program, Kavčí plácek, vojenský stan Vosto5ky a léto 2009. Ten den, kdy umřel Michael Jackson a svět už nikdy nebyl stejný – přijďte si dát skutečné pivo na simulovaný festival.

Chlapci z Vosto5 se po tvůrčí pauze rozhodli vrátit na prkna, která znamenají svět. Ohlédnutí se za dosavadní autorskou tvorbou a ve velkém oblouku zabroušení do historie, politiky i vesmíru. Je potřeba zreflektovat, kde jsme byli a kde jsme teď. Najít jádro původní rozkoše ze hry, šém vlastní poetiky a důvod k divadelní radosti. 

Ve spojení s textem renomovaného dramatika a odborníka na modelaci pandemických situací Reného Levinského a s o generaci mladším hereckým souborem Zapětdvanáct (11:55) se Vosto5 pouští na tenký led antických konotací, osobní výpovědi a dojetí nad sebou samými. 

 

Scénář: Jiří Havelka, René Levínský a Vosto5
Režie: Jiří Havelka 
Dramaturgie: Ondřej Cihlář, René Levínský
Hudba: Vosto5 a Hovada z Ruprechtic (11:55)
Výprava: Mikoláš Zika a Jan Brejcha

Hrají: Ondřej Cihlář, Ondřej Bauer, Tomáš Jeřábek, Jiří Havelka, Petr Prokop a členové 11:55 – Bořek Joura, Jan Hofman, Jan Čtvrtník, Michal Bednář, Tereza Volánková, Pavlína Balner, Petra Majerčíková, Daniela Šišková.