Loading...

Čtyři dny | Four days

4+4+1 hudební noc

Shizzle Orchestra / Dukla / Jiný Metro / StayJ / Karolina Beranova

  • Sobota 11. 9. / 18:00, na zahradě
    / Vstup zdarma (do naplnění kapacity)
 
Srdečně vás zveme na hudební noc v rámci festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu.
Minulý rok náš první hudební večer nevyšel, tak už konečně letos! Budeme moc rádi, když budete součástí a společně si užijeme jeden z posledních teplých večerů s kvalitní živou hudbou na bývalé školní zahradě a ve staré tělocvičně. Letos se můžete těšit na kapely Dukla, Shizzle Orchestra, Stay J, Jiný Metro a Karolinu Beranovou.

 

Mimo poslechu skvělé hudby bude možnost vidět výstavu 20 kurátorů s názvem „Reality do you need me?” a odpoledne zahraje divadelní představení Hamlet soubor mladých lidí Kukátko.
No prostě, přijďte!:)
A co se týče vstupu, je zadarmo…
Tak neváhejte, berte kámoše a těšíme se na vás!

 

Přibližný line-up:

18:00 Karolina Beranova
19:00 Jiný Metro
20:00 StayJ
21:00 Schizzle Orchestra
22:00 Dukla

FB událost

 

Dukla

Dukla je kapela z pražských Vinohrad hrající kytarový pop nesoucí odkaz nové vlny, post punku, devadesátkových kytarovek ale i rapu. Mají na kontě řadu singlů, tři EP a album Honza, za které sklidili pozitivní ohlasy a nominaci na hudební ceny Apollo za desku roku 2020. Melancholický zvuk kapely s výrazným citem pro melodii jde ruku v ruce s nostalgickými texty, které s přiznanou naivitou vypraví o životě ve městě.

 

Shizzle Orchestra

Rap a živá kapela. Desetičlenná banda mladých lidí, která dokáže rozpoutat peklo v každém klubu a na každé akci. Tři trombony, tuba, trubka, saxofon, basa, bicí a dva rappeři. To je kombinace, kterou byste si všichni rádi poslechli. Ve své hudbě pracujeme s prvky klasického hip hopu, balkánské dechovky, jazzu a klasické hudby. Hrajeme dlouho, hrajeme dobře a hrajeme nahlas. Rapujeme o životě, který žijeme my a taky o tom tvém. V roce 2021 jsme vydali své debutové album Svět se zbláznil. Dva roky práce deseti lidí ve třinácti písničkách. Chceš ho slyšet naživo? Přijď na koncert a staň se součástí téhle nekonečné rošťárny.

https://www.facebook.com/shizzleorchestra/

 

STAYJ

Soul indie-rocková kapela z Prahy hraje nadčasovou pozitivní a energickou hudbu, klasické rockové složení doplňuje saxofon, klávesy a trumpeta. Loni kapela vydala první desku Chapter 1: Stories natáčenou v Praze a v Edinburghu. V létě pak navštívila několik měst v rámci buskingového turné, jednou ze zastávek přitom byly i německé Drážďany. Tam skupina potkala pána bez domova, který jim za hraní nakreslil obrázek. Zážitek z pohledu pána s přezdívkou Hapi vypráví nově vydaná píseň No Money to Spare, ke které STAYJ připravuje videoklip. Výtěžek z nedávného křestu písně věnovaly kapely, které na ní zahrály, Přestupní stanici – organizaci, která vrací bezdomovce do běžného života. Členové kapely STAYJ věří, že hudba je “fakt jedna z těch věcí, který hejbou náma a světem”. Tak se s nima přijďte hejbat!

www.stayj.info
facebook.com/stayjmusic

 

Jiný Metro

Jiný Metro je alternativně folkové hudební duo. Klára a Katie se poznaly na gymnáziu, začaly si spolu zpívat, a už nepřestaly. Poprvé vystoupily v roce 2018 s písní Vysavač. V roce 2021 vydaly videoklip k singlu French Song a debutové album Rande s Revizorem. Své dvojhlasé melodie doprovází na ansámbl ukulelí, příčnou flétnu, hračkový saxík, klarinet, krabičku od čaje nebo kazu. Do českých, anglických a francouzských lyricko-epických textů o domácích spotřebičích, zvířatech, emocích a  světu kolem nás ukrývají vtípky a poučení.

 

Karolina Beranova

Karolina Beranova na 4+4 dnech v pohybu představí nejen svůj audiovizuální projekt Welcome To Your Consciousness, ale i svůj debutní hudební repertoár ve stylu dream folku. Ve své tvorbě si pohrává s myšlenkou lidských existenciálních potřeb, ale i touhách po nekompromisní lásce, to vše zpracovává na základě principů snové logiky.