Loading...

Čtyři dny | Four days

Vyprovokuj (se) tancem!

Michal Nikodem

  • Úterý 21. 9. / 20:00, ve škole
Zdarma
Taneční představení, které není představením, ale světem představ

 

Představte si, že přijdete na představení, které jako by na vás čekalo. Chtělo být pro vás. Chtělo být o vás. Je tohle možné? I v našem rozumovém světě dospělých, kde si myslíme, že není velký prostor pro naše jednotlivé představy, protože musíme nějak fungovat „společně“? Představ přitom máme spoustu. Je to naše životní gros. Náš svět, ze kterého můžeme čerpat, ale který nás může i jinak ovlivňovat. Naše představy jsou nejživější, když jsou provokovány. Nuže tedy: nechte se vyprovokovat tancem!

Možná že zjistíte, že je to právě to vaše téma, které je do představení zakódováno. A možná že až půjdete s kamarádem, známou nebo kolegy po jeho skončení do baru na chlebíček, tak se něco stane… ale… nepředbíhejme. Umění tu není vždy jen proto, aby nás stavělo před těžko rozluštitelnou hádanku. Umění je tu také proto, abychom mohli sami sobě porozumět.   

 

Michal Nikodem je psychoterapeut a vztaholog s 11letou praxí. V rámci seberozvojových workshopů a seminářů, které pořádá, využívá technik hypnózy a hypnoterapie, NLP, rodinných a systemických konstelací a také prvky z Gestalt terapie.

Jitka Čechová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2017). Vytvořila autorská představení transFormace, Nymfa, Chiaroscuro Hédonistico, DeProfundis (pro Open House Festival) a Growth (zahajovací ceremoniál pro MOCAPE (Museum of Contemporary Art, Čína, Šen-čen). Jako tanečnice spolupracovala na představení White Piece (ch.: Sofia Krantz, Dny Jeruzaléma) a Pulsar (ch.: Michal Záhora). Je také zakladatelkou projektu Tanec pod Jedličkou (Jedličkův ústav 2016, 2017). 

Yuri Korec vystudoval VŠMU Katedru taneční tvorby v Bratislavě, kde roku 2018 ukončil doktorandský program. Absolvoval také program European Rolfing Association, Mnichov, certifikovaný program, Rolfing® (2009-2011). V současnosti působí jako nezávislý choreograf na volné noze.

Daniel Raček se v mládí se věnoval folkloru a společenskému tanci. Od roku 1992 se věnuje současnému tanci a kontaktní improvizaci. Po ukončení Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Komenského a VŠMU v Bratislavě začal pracovat v divadle Štúdio tanca v Banské Bystrici, od roku 1999 působ jako umělec na volné noze doma i v zahraničí.

Václav Chalupský studoval hru na klavír. Jako Chalupski debutoval v roce 2019 albem Vortex. Od roku 2017 se věnuje kompozici pro taneční představení a audio-vizuální projekty. Vyučuje na Konzervatoři Duncan centre.

 

Námět, autor koncepce, režie, průvodce: Michal Nikodem
Hudba: Václav Chalupský
Choreografie: Jitka Čechová, Yuri Korec
Interpretace: Jitka Čechová, Daniel Raček
Umělecká supervize, produkce: Honza Malík