Loading...

Čtyři dny | Four days

Myriam Bleau (Kanada)

autopsy.glass

Audiovizuální představení
Cena: 150 / 80 Kč

Audiovizuální performance autopsy.glass zkoumá zvukový, vizuální a symbolický potenciál skla. Montrealská hudebnice a multimediální umělkyně Myriam Bleau v ní využívá sklenic na víno, se kterými manipuluje, buď zcela jemně anebo naopak s větší silou, a pohrává si tak s divákovým napětím a očekáváním nevyhnutelné blížící se katastrofy.

Tvorba Myriam Bleau se pohybuje na hranici performance, zvukové instalace a digitálního umění. Během vystoupení nechává umělkyně sklo vibrovat a rezonovat, anebo je rozbíjí či dokonce tříští. Každá vibrace je v reálném čase zachycena mikrofony, zesílena a ihned prochází zvukovou transformací, která zase zpětně ovlivňuje světelnou instalaci. Přímo před očima diváků tak vzniká působivá performance rodící se ze souhry zvuku a světla a z citlivě vyvažovaného balancování mezi křehkostí a krutostí, libými a nelibými pocity.

Myriam Bleau působí jako skladatelka, multimediální umělkyně a performerka pohybující se na hranici hudební performance a digitálního umění. Vytváří audiovizuální systémy, instalace a interface hudebních performancí. Působení na poli popové hudby ovlivnilo její hybridní elektronické kompozice, v nichž využívá elementů hip-hopu, techna i popu. Tvorbě montrealčanky Myrian Bleau se již dostalo mezinárodního ocenění např. čestné uznání na Prix Ars Electronica 2015 (Rakousko), účast na festivalech Elektra (Kanada), Transmediale (Německo), Scopitone, Maintenant, Biennale Nemo (Francie) a Sonica (Velká Británie).

 

Délka představení: 30 min.
Jazykově bezbariérové

/Festivalový BUS: 19:40 Divadlo Alfred ve dvoře směr Divadlo Archa/

 

www.myriambleau.com

 

Kompozice, koncepce, performer: Myriam Bleau 
Za podpory:  the Conseil des arts et des lettres du Québec and ENCAC European Network for Contemporary Audiovisual Creation , Recto/Verso (Québec) and Eastern Bloc (Montreal)
Producent: Marc Langlois, La Chasse-Galerie Montréal