Loading...

Čtyři dny | Four days

Místa činu 2015 – Desfourský palác

site specific projekt pro Desfourský palác,
Na Florenci 21, Praha 1

výstava, umění ve veřejném prostoru, divadlo, performance, procházky po městě, symposium,
hudba, umělecký bar

Místa činu 2014

SITE SPECIFIC PROJEKT PRO budovy PALÁC U STÝBLŮ /Václavské náměstí/ a ÚLUV /Národní třída/

výstava 40 umělců, akce a pouliční hry ve veřejném prostoru, divadelní premiéry, site specific představení, procházky o městě po městě, diskuse, přednášky, symposium, koncerty, umělecký bar

Problem Is Here

výstava současného umění, 2013

40 umělců pro Palác U Stýblů Výstava otevřena denně od 11. 10. do 19. 10. Vernisáž → 11. 10. / 19:00–24:00 Komentovaná procházka s kurátory výstavy Krištofem Kinterou a Denisou Václavovou  → 19. 10. / 17:00 HOD.

Místa činu 2013

Site specific projekt pro Palác u Stýblů a Václavské náměstí

Palác U Stýblů, kde se site specific projekt Místa činu 2013 koná, nás zaujal nejen svou rozlehlostí i velkorysostí. Nacházíme ho také ve stavu před rekonstrukcí: zmizely veškeré stopy po předchozím životě, není se zde o co opřít, z čeho čerpat, jak tomu bylo v předchozích festivalových letech; a o to je tento opuštěný palác inspirativnější.

Místa činu 2009

Site specific projekt pro bývalé Federální shromáždění – novou budovu Národního muzea a festival 4+4 Dny v pohybu 2009

Pro letošní rok jsme se rozhodli vytvořit meeting point festivalu v budově někdejšího Federálního shromáždění. V 19. století na jejím místě stála dřevěná divadelní aréna. Za první republiky zde byla postavena Pražská burza, ve které od roku 1946 sídlil parlament. Moderní budova Národního, resp. Federálního shromáždění navržená Karlem Pragerem se stavěla v letech 1967–1973. Po přesídlení parlamentu (1992) z budovy až do roku 2009 vysílalo Rádio Svobodná Evropa. V letech 2011–2015 proběhne rozsáhlá rekonstrukce, která objekt promění v novou budovu Národního muzea.

Místa činu 2010

Site specific projekt pro bývalé Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV), Národní 36, Praha 1

Výstavy, fórum budoucnosti, umělec má cenu, site performance, poezie, videoart, přednášky o architektuře, pro city procházky – komentované prohlídky výstav, budovy a okolí, film, umělecký bar a další.

Místa činu 2011

Site specific projekty pro bývalé Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV - Národní 36, Praha 1) a ve Vršovicích

Místy činu pro rok 2011 jsou bývalé Ústředí lidové umělecké tvorby (ÚLUV) a pražská čtvrť Vršovice. V loňském roce jsme se v dramaturgické koncepci ÚLUVu zaměřili především na architekturu a historii této funkcionalistické perly Národní třídy, která je bohužel dlouhodobě skrytá pod nánosy reklam a billboardů. Výjimečné osobnosti spjaté s tímto domem zde přednášely, diskutovaly a vedly komentované procházky, vyzvaní umělci připravili sérii site specific projektů pro výkladní skříň ÚLUVu a Národní třídu. Tímto směrem se ubíráme i nadále.