Loading...

Čtyři dny | Four days

Kristin Ryg Helgebostad (NO)

Me Too

Inscenace mladých norských tvůrkyň, plná fantazie a absurdity, vzbuzuje pozornost mimo jiné i díky genderu: „Ve své tvorbě vytvářejí silné obrazy žen, těl a charakterů,“ řekl o práci Kristin Ryg Helgebostad slavný norský choreograf íránského původu Hooman Sharifi.

Hudebně taneční projekt norské choreografky Kristin Ryg Helgebostad připravila mladá umělkyně ve spolupráci s hudebnicí Laurou Marií Rueslåtten, která hraje na zvonkohru. Obě tvůrkyně vytvářejí umělecké projekty již od roku 2008, Me Too je jejich první celovečerní projekt, založený na zvuku zvonků a fyzického pohybu kongeniálních umělců.

Představte si, že slyšíte pohyb a vidíte zvuky jako barvy, energii, trojrozměrný zpěv a tančící sochy. V ME TOO se zvonky, pohyby těla, scénografie a světlo rozpouští v krásné, jasné a zhmotnělé syntéze.

Kristin Ryg Helgebostad je absolventkou Národní umělecké akademie v Oslu (KhiO), kde vystudovala moderní a současný tanec (bakalářský titul) a choreografii (magisterský titul). Pracuje v několika uměleckých seskupeních, například Berstad/Helgebostad/Wigdel. Její inscenace Jordjenta (Soil Girl, Dívka Země) byla loni vybrána do prestižní Severské taneční platformy (ICE HOT Nordic Dance Platform) a řadí se mezi prioritní projekty mezinárodní sítě Aerowaves. Spolu s choreografkou Ingeleiv Berstad byla uměleckým ředitelem výběrového programu Carte Blanche, choreografem Hoomanem Sharifim, zařazena do programu kulturního festivalu v Bergenu (jaro 2015).

 

3. 10. 2015 | Divadlo Ponec

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 55 min.

 

 

„ME TOO“ bylo nominováno na Norwegian Critics´Assosiation Award.

Koncept: Kristin Ryg Helgebostad a Laura Marie Rueslåtten
Hrají a tančí: Marianne Kjærsund, Sigrid Hirsch Kopperdal, Irene Theisen, Berglind Rafnsdottir a Laura Marie Rueslåtten
Choreografie: Kristin Ryg Helgebostad
Skladatel: Laura Marie Rueslåtten
Světelný design: Martin Myrvold
Kostýmy: Thale Kvam Olsen
Umělecký konzultant: Hooman Sharifi
Hudební konzultant: Ole Henrik Moe
Fotograf: Simen Dieserud Thornquist
Videodokumentace: Vibeke Heide
Koprodukce: Dansens Hus, BIT
Za podpory: Norsk Kulturråd, Fond for utøvende kunstnere,
Fond for lyd og bilde.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.