Loading...

Čtyři dny | Four days

Handa Gote Research & Development

Mraky

V další práci, ve které se kolektiv Handa Gote zabývá tzv. “malými dějinami”, se tentokrát obrací do vlastních soukromých archivů. Veronika Švábová pátrá v dějinách vlastní rodiny po důležitých momentech i zdánlivých maličkostech, které se v paměti rodinných příslušníků dochovaly až do dnešního dne a které vytvářejí charakter rodinného společenství. Mraky jsou subjektivní studií vlastní rodiny, prezentovanou v sérii obrazů bez kauzální souvislosti tak, jako fragmenty minulých událostí žijí v naší paměti.

Jak naši předkové ovlivnili naše životy? Co nám řekli a co zamlčeli? Co z jejich životních osudů se opakuje i v těch našich? Jaké chyby znovu a znovu děláme stejně jako oni, aniž bychom se poučili? Co o nich vůbec víme a můžeme pochopit jejich činy? Kterou část naší osobnosti jsme po nich zdědili? Jaké informace nese naše tělo? A jak bude tohle tělo vypadat za 20 let, bude-li tady? Následky jakých činů nebo událostí si s sebou v životě neseme? Co si skutečně pamatujeme a co je už naše fantazie? Co dnes vlastně znamená rodina? A kdo ještě umí upéct „mraky“?

Handa Gote Research & Development
Je umělecká skupina, střídající ve svém instrumentáři zvukové instalace, pohybové a taneční divadlo, živou hudbu, výzkum na poli mediální archeologie, výtvarné divadlo a technologie. Jejich tvorba je ovlivněna minimalismem, východní filozofií i hnutím DO IT YOURSELF. Mísí v sobě české kutilství, recyklaci objektů i technologií, kult Cargo a inspiraci japonskými estetickými kategoriemi Mono no aware, Wabi a Sabi.

 

13. 11. 2015 USF Bergen 19:00

www.usf.no

 

PřipraviliTomáš Procházka,Robert SmolíkJan Dőrner,Veronika ŠvábováJakub Hybler

Premiéra projektu proběhla 20. 10. 2011 v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu.
Podpora: Motus – produkce divadla Alfred ve dvoře, Jedefrau.org, Ministerstvo kultury ČR, Divadlo 29 Pardubice / Terra Madoda o.s., Institut světelného designu a Institut Intermédií ČVUT