Loading...

Čtyři dny | Four days

Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník

Proces

Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat.
Nové autorské představení Dory Sulženko Hoštové.

Po čtyřech letech tvůrčí pauzy se na scénu vrací tanečnice Dora Sulženko Hoštová. Na rozdíl od předchozích sólových projektů ji nyní na jevišti doprovází herec a tanečník Jan Čtvrtník a hudebnice a DJka Johana Švarcová.

Proces v tomto případě není „kafkův“, ale tvůrčí. Pohled na vznik představení z různých úhlů, po vrstvách. Málokdy diváci přemýšlejí o tom, co stojí za hotovým představením. Co by se ale stalo, kdyby sledovali proces jeho vzniku, ukazuje nově připravovaná premiéra v NoD. Jednotlivé pohyby, pokusy, samotný pohyb, pak i zvuk, tréning opakování, pilování detailů.

Proces je také o tom, jak by taneční představení nemělo vypadat: bez příběhu, bez emocí, beze smyslu…bez humoru, bez režie, bez nadhledu… Trapný, nudný, dlouhý… Prázdný, nahý, krátký… Bez konce a bez názoru. Pořád málo a přesto příliš a moc.

S Dorou na Procesu pracuje mladý herec Jan Čtvrtník a dramaturgyně Marta Ljubková, která se podílela například na divadelní události loňské divadelní sezóny, inscenaci Dechovka Divadla Vosto5. Představení doplňuje Johana Švarcová jako Dj.

„Dora Hoštová patří k originálním tanečníkům a choreografům, kteří se snaží stále hledat nové způsoby vyjádření a má tak v dramaturgii NoDu své místo. Představení Proces kolem sebe navíc vyzařuje auru dobrodružství. Myslím, že Dora se nyní nachází v přelomovém momentě života a že stejně přelomový bude i Proces,“ slibuje dramaturg Experimentálního prostoru NoD Adam Halaš.

 

14. 11. 2015 USF Bergen 19:00

www.usf.no

 

Námět a choreografie: Dora Sulženko Hoštová
Spolupráce: Jan Čtvrtník
Hrají, tančí: Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník
Dramaturgie: Marta Ljubková
Hudba: Johana Švarcová