Loading...

Čtyři dny | Four days

GEO

Temporary Collective (ČR)

premiéra
  • Sobota 7. 10. / 20:00, Ponec – divadlo pro tanec
Cena: 300 / 200 Kč

Tělo, budova, pozemek. Vše má svou minulost, vše má svůj vlastní rytmus. Jedno ovlivňuje druhé. PONEC je pražské divadlo stojící na skalním podloží, které před 20 000 lety zformovala Vltava, řeka, která je od PONCE vzdálená jeden kilometr. Tereza Ondrová na tomto podloží tančí už 25 let. Svoje první sólo V PONCI tančila na symfonickou báseň Vltava. Choreografie, kterou v současné době zkoumá pro GEO, je topografií všech těchto vrstev. Prostřednictvím tance a pomocí geofonu nás země pod námi a tělo nad ní provedou krajinou, kterou všichni obýváme.

 

Režisérka Petra Tejnorová kdysi založila skupinu Sgt.Tejnorová & The Commando, tanečnice a choreografka Tereza Ondrová byla dříve spoluzakladatelkou a představitelkou tanečního souboru VerTeDance. Tyto tvůrčí jednotky zanikly. Vše je pomíjivé. Záliba obou autorek v propojování a překračování různých žánrů i oborů vyvrcholila vytvořením nové tvůrčí platformy Temporary Collective. Temporary Collective je proměnlivý a živý tvůrčí organismus. Jeho jádro tvoří produkční Daniela Řeháková a v současné době je jeho součástí také fotograf Marek Bartoš, hudebník a vizuální umělec Dominik Žižka a produkční Júlia Pecková. Temporary Collective se zaměřuje na průzkum různých území a  médií. 

Temporary Collective není založen na stálosti, tedy na stálém prostoru, na jednom divadle, na jednom stálém místě – ale naopak svou identitu tvoří díky různorodosti vazeb a míst, kde se může divadlo a tanec odehrávat. S touto proměnlivostí a souvisí i aktualizace ve  složení tvůrčího týmu. Temporary collective se rád přeskupuje a navazuje na experimentální formy – které teprve pak dál rozvíjí. Jeho tvorba má různé rytmy – některé projekty vznikají jako dlouhodobé a některé jsou jen krátké série akcí. Vznik a zánik, premiéra a derniéra. 

 

Upozorňujeme diváky, že v představení se mluví anglicky.

FB událost

Připravili a spolupracovali: Petra Tejnorová, Tereza Ondrová, Monica Gillette, Jan Čtvrtník, Michal Cáb, Michal Kindernay, Dano Kozlík
Produkce: Júlia Pecková, Daniela Řeháková
Konzultace: Lenka Špičáková, Aleš Špičák, Michal Králík, Renan Martins, David Králík, Matěj Strnad, Peter Šavel
Cover foto: Marek Bartoš

Představení Temporary Collective vzniklo v koprodukci s PONEC – divadlo pro tanec a festivalem 4 + 4 dny v pohybu.