Loading...

Čtyři dny | Four days

Má to hloubku? Aneb Písání Džona Lemouna

Taneční studio Light (ČR)

Pro děti od 6 let i dospělé, premiéra
14. 10. Sobota 10+13+16+19h Vila Klikovka (ZUŠ)
14. 10. Sobota 10:00 Vila Klikovka (ZUŠ) Rezervace
14. 10. Sobota 13:00 Vila Klikovka (ZUŠ) Rezervace
14. 10. Sobota 16:00 Vila Klikovka (ZUŠ) Rezervace
14. 10. Sobota 19:00 Vila Klikovka (ZUŠ) Rezervace
Zdarma, nutná rezervace
Místo konání: ZUŠ, vila Klikovka, Pod Klikovkou, 1561/13, Praha 5

Veřejná (v čase a prostoru proměnná) LABORATOŘ Džona Lemouna je netradiční inscenační projekt rozžívající jedinečnou vilu ve svahu Klamovky. 

Dětským periskopem zvědavosti, hravosti i drzosti na obhlídce legend. Kdo je Džon Lemoun? Je chytřejší, než se dělá? Má brýle, tak by to bylo možné. A je to kumšt? Má to něco do sebe? Je to umění? Má to skryté významy? Má to hloubku? Vyzvrací to všechny negativní zprávy o tom, že Lemoun je cvak? Má vtip přesný jako smrt. Však podleh´ smrti v cíli. Nic z toho nedává smysl, ale vypadá to legračně a pak to možná stačí. 

Dobrodružné pátrání po stopách Džona Lemouna ve vile ze svahu ujíždějící a kde co skrývající, můžete uskutečnit i vy. Pokud vám ovšem nevadí, že vtip prdne jako ulitý, ale JE TO UJETÝ … 

Taneční studio Light je samo o sobě trochu legendou. Zaměřuje se na tvorbu pro děti a dospívající, při které se ale pobaví, poučí, rozesmějí a zamyslí i dospělí diváci. Soubor založila a vede Lenka Tretigová, která našla unikátní způsob, jak pracovat s dětmi tak, aby je to bavilo, a současně si osvojovali hodnoty důležité pro jejich osobnost, vztahy a život. TSL je rozkročeno mezi amatérským a profesionálním světem. Spolupracovníky, kmenovými členy jsou i profesionální umělci a umělkyně, často dřívější dětští členové*ky studia. TSL je skutečný generační organismus, v němž se péče, komunikace, tvorba a svoboda potkávají s tématy důležitými pro nás všechny. Profesionální akce spolku jsou žádané od roku 2006 zejména v pražských divadlech, ale také se prezentují regionech, na festivalech v ČR a zahraničí. 

 

Délka projektu: cca 100 min.
Místo konání: Vila Klikovka (ZUŠ), Pod Klikovkou, 1561/13, Praha 5

FB událost

 

Scénář, režie, výprava: Lenka Tretiagová a kolektiv
Výtvarná spolupráce: Hana Přikrylová a kolektiv
Hudební spolupráce: Kateřina Hodková, Monika Drdová a kolektiv
Pohybová spolupráce: Eva Stará a kolektiv
Hudba: John Lennon, Paul McCartney a kolektiv

Projekt vznikl za podpory: ZUŠ Popelka v Praze 5, hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky