Loading...

Čtyři dny | Four days

Být někdo jiný, někde jinde, někdy jindy

Site specific výstava současného umění pro bývalé sportovní centrum Erpet Smíchov

Výstava otevřena denně od 14:00 do 21:00
VERNISÁŽ 5. 10. 18:00 (zdarma)
Komentovaná procházka s kurátorkami výstavy 16. 10. 2022 14:00
50 Kč / děti do 15 let zdarma

Kurátorky Gabriela Kotiková a Denisa Václavová přizvaly více než šest desítek umělců z České republiky, kteří zde reprezentují zejména site-specific přístup práce s místem. Jsou zde ale k vidění také obrazy, sochy, instalace, fotografie a videa, jejichž tématem je lidská touha být na mnoha místech najednou, být někým jiným a v jiném čase.

Rozsáhlá výstava vizuálního umění, kterou najdete i v zahradách Erpetu, odkazuje k mottu festivalu a reaguje na prostor samotný. Oslovili jsme širokou, věkově pestrou uměleckou skupinu, s pluralitou názorů a postojů. Mnozí z přizvaných osobností reagují na apokalyptickou umělou krajinu v útrobách objektu s humorem a nadsázkou. Futurocida je teď a tady a náš stále častější únik od sebe samotných jenom prohlubuje prázdnotu mezi tím, kam vlastně patříme a kdo jsme.

Ve vystavených dílech můžete najít i znejistění všeho, o čem jsme tak často pevně přesvědčeni: prázdný dům pozbývající svou funkci a čekající na svou další budoucnost nabízí relativizaci času, místa i prostoru.

Ve starém letáku o nabídce teambuildingových aktivit, který jsme nalezli v podzemí Erpetu, se dočtete: „Své obchodní partnery i rodinné příslušníky můžete u nás porazit, nebo nechat vyhrát!“

Kdo koho porazí a kdo nakonec vyhraje?  

Celý úvodní text projektu Místa činu 2022 ›

 

Vystavující umělci:

Adéla Svobodová, Alena Kotzmannová, Aleš Novák, Aleš Zapletal, Anna Hulačová, David Adamec, David Možný, Dominik Gajarský, Dominik Lang, Dušan Zahoranský, Ester Knapová, Eva Jiřička, Eva Koťátková, Eva Melo, František Matoušek, Gabriela BK, Hynek Alt, Jakub Hons, Jan Boháč, Jan Haubelt, Jiří Černický, Jiří Thýn, Jonáš Richter, Josef Frühauf, Krištof Kintera, Kryštof Doležal, Lenka Tyrpeklová, Laďa Gažiová, Libor Novotný, Luděk Rathouský, Lukáš Procházka, Markéta Othová, Markéta Soukupová, Matej Al Ali, Matouš Lipus, Michal Adamovský, Milan Mikuláštík, Nikolas Šilar, Ondřej Basjuk, Ondřej Přibyl, Patricie Fexová, Pavel Příkaský, Pavla Sceranková, Josef Bolf, Jana Vojnárová, Petr Lysáček, Rafani, Ruta Putramentaite, Sofia Sováková, Tania Nikulina, StonyTellers, Tomáš Svoboda, Tomáš Vaněk, Tomáš Vobořil, unconductive trash, Vasil Artamonov, Zimologický spolek.

Kurátorky: Gabriela Kotiková a Denisa Václavová

Komentovaná procházka s kurátorkami výstavy 16. 10. 2022 14:00

 

Fotogalerie ›

 

Doprovodný program

8. 10.  4+4+1 hudební noc

9. 10. + 15. 10. Rodinná výtvarná dílna „Otazník“ Rodinná výtvarná dílna

9. 10. Komentovaná projížďka lodí s Adamem Gebrianem

9. 10. Bazén plný vzduchu

10. 10. Konference O strachu

11. 10. Konference O čem se nemluví 

13. 10. Konference o tom být někdo jiný, někde jinde, někdy jindy

14. 10. Večírek časopisu Fotograf

15. 10. Od Zlíchovského kostelíčka na Císařskou louku s Jiřím Sádlem

16. 10. Komentovaná procházka O vodě s Kamilou Lohrovou a Terezou Vohryzkovou

Máš umělecké střevo? Vzdělávací programy pro školy

Festivalová škola Arts Managementu