Loading...

Čtyři dny | Four days

4+4+1 hudební noc

Karolina Beranova, Jiný Metro, StayJ, The Valentines, 2L8

  • Sobota 8. 10. / 17:30—23:00, Erpet Smíchov
Cena: 50 Kč (vstupné v rámci výstavy)
Srdečně vás zveme na  hudební noc v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. Letos se akce bude konat v bývalém sportovním centru Erpet. Letos vystoupí – Jiný Metro, Karolina Beranova, Viktorie Rose, StayJ, The Valentines a 2L8. Také se můžete těšit na after party se Silverbo1.  Již od 14 hod. bude na zahradě probíhat takový menší sekáč, kde si můžete vybrat něco na sebe:) Od 15 hod proběhne prezentace na téma “Fast Fashion” od Lenny, studentky, která přijede ze Švýcarska. Pokud vás toto téma zajímá, určitě nesmíte chybět:)! Tak se moc těšíme!

 

FB event

 

Karolina Beranova

Procítěná angličtina, zvukomalebná čeština, křehkost a sebejistota. V Praze usazená písničkářka Karolina Beranova vyvolává ve svých písních celou řadu emocí. Žánrově by se dala zařadit mezi chamber folk, dreampop a indie. Tento duben vydala debutové EP, Please Be Gentle. Skládá se ze 4 písní, které mají snovou atmosféru a zachycují témata sobeckosti a s ní spojeného dospívání. Karolina se zabývá i vizuální tvorbou, a tak pro skladbu Reaching vytvořila černobílý filmový videoklip, který podtrhuje již zmíněný tvůrčí talent. I když ho Karolina uvádí jako ohlédnutí se za svým mladším já, které vzhlíželo k ostatním a marně hledalo vlastní identitu, my máme pocit, že je tu další jasně identifikovatelná autorka, o kterou je dobré se zajímat.

youtube ›

 

Jiný Metro

Jiný Metro je pražská indie pop-folková kapela. Vznikla v roce 2018 jako duo Katie a Klára s jedním ukulele a kazoo. Během čtyř let se k nim připojilo dalších devět hudebních nástrojů a čerstvě dokonce nový člen. Duo vydalo v roce 2021 album Rande s revizorem a videoklip k písni French Song. Píseň Poslední tramvaj se umístila na prvním místě v žebříčku Velká sedma Rádia 1. V poslední době si kapela užívá koncertování a nahrávání nových písní.

youtube ›

 

The Valentines

Láska, růžová a kytary. The Valentines jsou královéhradecká popová kapela, která vznikla v roce 2017, hrající ve složení Honza Doležal – baskytara / zpěv, Ondřej Čepek – kytara / synth a Matěj Novotný – bicí. Mladé hradecké trio, oscilující mezi 80s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. V roce 2019 The Valentines zvítězili v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave, čímž si vydobyli možnost natočit videoklip „Did My Back Hurt Your Knife?“. Jejich single „Just Us“ se také objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky nominovaném na Českého lva za rok 2019. Skladbu, která byla natočená doma v pokoji, se kterou se The Valentines dostali do českého finále Eurovision Song Contest, stejně jako dvě předchozí skladby, produkoval frontman Honza Doležal a Filip Vlček, který stojí i za jejich mixem. O master „Stay or Go“ se pak postaral Ted Jensen, který v minulosti produkoval alba takových jmen, jako je například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon a mnoho dalších. 

youtube ›

 

StayJ

Soul-indie-rocková kapela z Prahy STAYJ („Stay Jay“) hraje pozitivní a energickou hudbu. Klasické rockové složení doplňuje saxofon, klávesy a trumpeta. V roce 2020 kapela vydala první EP Chapter 1: Stories, kterou členové STAYJ natáčeli v Praze a v Edinburghu. V létě pak STAYJ navštívila několik měst v rámci buskingového turné, jednou ze zastávek přitom byly i německé Drážďany. Tam skupina potkala pána bez domova, který jim za hraní nakreslil obrázek. Zážitek z pohledu pána s přezdívkou Hapi vypráví píseň No Money to Spare. Výtěžek z křestu písně věnovaly kapely, které na ní zahrály, Přestupní stanici – organizaci, která vrací lidi bez domova do běžného života. Ve videoklipu hrají hlavní roli prodejci Nového Prostoru. Jejich radost ze života je podle STAYJ něco, co bychom od nich všichni mohli tak trochu odkoukat. Poslední vydanou píseň, Palette of the World, složili STAYJ tento rok jako oficiální hymnu Středoevropského Jamboree 2022.

youtube ›