Loading...

Čtyři dny | Four days

Fast Fashion

Workshop a prezentace s Lennia G.

  • Sobota 8. 10. / 15:00–17:00, Erpet Smíchov

Prezentace na téma rychlé módy (fast fashion) se bude týkat pěti důležitých otázek souvisejících s dopadem textilního průmyslu a jeho kultury na životní prostředí.

– Emise a znečišťování
– Nadměrná spotřeba
– Výhled do budoucna
– Odlesňování
– Kultura plýtvání
– Podmínky pracujících

 

Tyto otázky poslouží k osvětlení stávajících problémů a poté bude následovat debata o možných řešeních, jak změnit textilní průmysl. Budeme hovořit o změnách, které může učinit každý sám za sebe. Odhalíme cestu, po níž by se mohla a měla vydat současná móda.

Prezentaci a workshop povede Lennia G., které je 20 let a pochází ze Švýcarska. Před několika týdny se vrátila domů po roce dobrovolnické práce na Islandu, kde pracovala pro islandskou neziskovou společnost, která organizuje pracovní tábory pro dobrovolníky po celém tamním ostrově. Cílem jejího projektu bylo zvýšit povědomí o problémech životního prostředí. Za tím účelem si přichystala prezentace, workshopy a diskuze. Jednu ze svých prezentací věnovala tématu rychlé módy (fast fashion). Když hovoří o dopadu textilního průmyslu na životní prostředí, vrhá světlo na stávající problémy a zároveň se spolu s publikem pokouší nacházet jejich možná řešení.

 

Prezentace i workshop v anglickém jazyce.