Loading...

Čtyři dny | Four days

Volno od velkého světa

PYL (ČR)

Performativní hřiště pro rodiny s dětmi od tří let
  • Sobota 7. 10. / 14:00–18:00, INI Gallery
Volný vstup
Místo konání: INI Gallery, Jeronýmova 88/9, 130 00 Praha 3-Žižkov

Performativní hřiště (Durational performance) – vhodné pro návštěvy rodin s dětmi od tří let.

Volno od velkého světa je hřiště, které vám nabízí zažít alternativní model soužití lidí a neživých entit. Kolektiv PYL zve příchozí všech věků, tvarů, rozměrů, aby zapomněli na racionální logiku a surfovali v nové realitě vytvořené ve spolupráci s mnohými nečekanými druhy.

Galerie INI se stavá prostředím, kde můžete zažít cestu kolem futuristické Mluvící Kaluži (ve které se nemůžete utopit), narazit na Pískající Kelímek; nebo Osamocený Igelitový Pytlík. Přijetím podmínek hry můžete objevit náhlou transformaci krabice od mobilního telefonu do ploutve delfína a vyznat svou lásku Slizu (v libovolný okamžik). V tento den to není galerie, je to místo pro hraní a skládání puzzle, ze kterého si můžete vytvořit vlastní smysl.

 

PYL je mezinárodní kolektiv umělkyň, které společně tvoří v oblasti postdramatického divadla, výtvarného umění, zvuku a intermedií. Jejich praxe zkoumá hranice antropocentrického vnímání v dialogu s objekty a ironickými pokusy o uchopení ne-lidského děje. Uplatňováním metod DIY, recyklace a principů kompilace skupina rozvíjí vlastní vizuální jazyk, který rozšiřuje významy scénografie daleko za hranice divadelního jeviště. Jejich díla posouvají kulturní kódy, kontexty a původ běžných věcí a zároveň proměňují předměty v bytosti a bytosti v předměty. Citlivost vůči každodennosti, sdílení okamžiků a osobních zkušeností nelineárním a hravým způsobem přenášejí na asociativní přístup skupiny k procesu coworkingu.

 

FB událost

Tvůrčí tým projektu: PYL (Maria Komarova, Svetlana Silich, Anna Romanova)
Kuratorská spolupráce: Jana Doudová
Poděkování: Theresa Schrezenmeir, Michal Kindernay, INI project, GAMPA – Centrum pro otevřenou kulturu, Terén – pole performativního umění.
Produkční spolupráce: Karolína Schön, Peformensk z.s.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, městská část Praha 7 – Art District, DAMU (Akademie Múzických Umění v Praze)

 

http://www.iniproject.org