Loading...

Čtyři dny | Four days

Máš umělecké střevo?

Vzdělávací programy pro školy

DENNĚ ve všední dny mimo pondělky
10.9.–24.9. od 9:00 / ve škole
(zavřeno 13.9. a 20.9.)
Pro školy zdarma

Omezená kapacita. Rezervace: bohdana@umeleckestrevo.cz

Od čtvrtka 9. 9. do pátku 24. 9. 2021 vždy od 9.00 do odpoledních hodin nabízíme v rámci festivalu vzdělávací programy pro školy a veřejnost. Studentům středních i základních škol a gymnázií je určen 90 nebo 120minutový vzdělávací program. Jeho součástí je kromě interaktivní prohlídky výstavy a specifických prostor Nové strašnické školy i kreativní workshop (vždy ve variantě zohledňující věk účastníků). Pro skupiny starších studentů (od 15 let výše) je připravena také 60minutová komentovaná prohlídka.

Letos – stejně jako v předchozích letech – je autorem doprovodných aktivit vzdělávací platforma Máš umělecké střevo? Vizuální podoby „třídy“ se ujme výtvarník Kakalík spolu s dalšími umělci a tentokrát bude ve středu zájmu kniha a otázka PROČ UMĚNÍ?

Proč umění? Minulý rok způsobil odsun kultury a umění na vedlejší kolej a je na místě na uvedenou otázku hledat odpovědi. Umění má stejně tak velký potenciál vytvářet fiktivní světy, jako se dovede šťourat v aktuální přítomnosti, v současných problémech a nabízet nové úhly pohledu. Umění vrací do reality. A takový návrat nabídneme žákům a studentům – možnost vidět jinak a k viděnému se vyjadřovat. Skutečnost potřebujeme.

 

Kapacita programů je vzhledem k prostoru školní budovy omezená. Využijte proto možnosti včasné rezervace!

Vzdělávací programy a komentované prohlídky pro skupiny jsou zdarma.

Autory doprovodných aktivit jsou Tereza Beranová a Jiří Raiterman (Máš umělecké střevo?). Těšíme se na vás!

 

Související akce:

Rodinná výtvarná dílna „Proč umění?“