Loading...

Čtyři dny | Four days

Romana Drdová, Daniel Vlček

Kurátorka Lucie Drdová

DENNĚ / Nová strašnická škola
14:00–21:00 (zavřeno 13.9. a 20.9.)
V den zahájení 18:00–24:00
Reality do you need me? – výstava současného umění pro Novou strašnickou školu
 
ROMANA DRDOVÁ
To Go with the Flow

2021
koženka, kovové kroužky

Nalezení vlastní síly pod tlakem
Autenticita
Intuice
Odevzdání se flow
Nalezení vlastních hranic
Krize přinášející rozhřešení
Uzemněni
Pevný hlas
Ženská síla, snášení bolesti skrz generace
Sublimace

To Go with the Flow Romany Drdové reprezentuje její přístup k práci s materiály, který podstupuje v objektech a instalacích, které vznikly v minulých měsících. Umělkyně téměř automatizovaně a opakovaně uchopuje rozličný charakter matérie, která doslova prochází metamorfózou tvarů a významů. Je to souběžně mentální a praktická inventura toho, co nás obklopuje, respektive co je k dispozici, a co přichází jako nové a integruje se do stávajícího.

 
DANIEL VLČEK
Resistance Effect

2021
ocel, Omsynth, rezistory, hlíva
steel, Omsynth, resistors, oyster mushrooms

Ten „druhý“ unikátní svět hub a mycelia, propletené sítě miliardy buněk, se stal předmětem zájmu Daniela Vlčka, který prozkoumává jejich celoplanetární společenství na mnoha významových rovinách. Jak bezprostředně nezpochybnitelný význam pro světový ekosystém, tak houbám ve svých zvukových záznamech naslouchá a prostřednictvím instalací poskytuje uměleckou interpretaci.

Resistance Effect přebírá podobu tzv. Fish Bone diagramu, respektive diagramu příčin a následků. Na jeho ramenech jsou umístěny dózy, ve kterých dochází k prorůstání mycelia na krabicovém kartonu. Zvukový systém napojený na pomyslné laboratorní baňky pak zaznamenává samotné napětí a rezistenci houby.

 

Reality do you need me? – výstava současného umění pro Novou strašnickou školu