We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. | Více | Accept

Čtyři dny | Four days

Kakalíkova kronika v pohybu

V rámci výstavy Reality do you need me?
DENNĚ / Nová strašnická škola
14:00–21:00 (zavřeno 13.9. a 20.9.)
V den zahájení 18:00–24:00
Reality do you need me? – výstava současného umění pro Novou strašnickou školu

 

Vizuální umělec Kakalík navštívil Strašnickou školu spolu s festivalem a vytvořil „nástěnné malby“, na kterých zachytil a umělecky ztvárnil všechny opuštěné budovy, jimiž 4+4 Dny v pohybu v průběhu času prošly. Proměnil školní chodby a jiné prostory ve vizuální kroniku míst dočasně obsazených kulturou. Svými kresbami nás provádí historií opuštěných domů a jejich příběhů nebo událostí, které se v nich začali odvíjet. Kakalík svými dočasnými komixovými freskami probudí a připomene domy a roky, které se už uložily ke spánku. 

David Kalika je grafik, ilustrátor, webdesigner, animátor a vizuální výtvarník. Od roku 1999 tvoří komiksy. V roce 2005 začal denně v 7 hodin ráno vydávat strip s Kuřetem pod pseudonymem Kakalík, k desátému výročí pak vydal knihu obsahující výběr publikovaných děl. Pokud má mít dílo humor, tak humor na něco musí reagovat. Na politiky, na vztahy…Když to nedělá, je špatný.Spolupracoval s Ústavem pro studium totalitních režimů, divadlem Ypsilon, s festivalem Malá Inventura, s organizací Fórum 50%, Playtvak.cz a mnoha dalšími kulturními organizacemi.

 

V rámci Reality do you need me? – výstavy současného umění pro Novou strašnickou školu ›