Loading...

Čtyři dny | Four days

Kolektiv Prádelna

Kurátorka Eva Jiřička

V rámci výstavy Reality do you need me?
DENNĚ / Nová strašnická škola
14:00–21:00 (zavřeno 13.9. a 20.9.)
V den zahájení 18:00–24:00
Reality do you need me? – výstava současného umění pro Novou strašnickou školu

 

Kolektiv Prádelna
Ze série: Jak vydělat na umělcích
Epizoda: Jak zaměstnat bezdomovce umělcem
Video: 27 minut, 2021

 

Epizoda Jak zaměstnat bezdomovce umělcem je jedna kapitola ze série, kterou kolektiv připravil. Jejím výchozím bodem je dát lidem možnost vytvořit vlastní obraz o sobě, není to tedy jen o tématu bezdomovectví, ale i obecně o skupinách, které jsou obvykle představovány jinými lidmi, kteří je pak používají k vlastním záměrům.

V této epizodě se vypořádávají s vybranými uměleckými projekty nad kterými kolektiv společně sdílí pocity a hledá k nim vztah. Nám se tak díky kolektivu Prádelna nabízí jejich pohled a můžeme s nimi postupně získat zprostředkovanou zkušenost, kterou se těžko podaří najít ve zmiňovaných dílech a příznačně k tématu festivalu se posouvá pohled k realitě a problematizuje se její potřeba.
V navazující místnosti s nástěnkou jsou dotazy pro vás, o které jsem kolektiv poprosila a tím vykopávám pro diváky i kolektiv Prádelna prostor ke sdílení pocitů, kde se všichni mohou vyjadřovat.
Očekáváme její neustále rostoucí obsah po dobu otevření výstavy Reality do you need me?

Kolektiv Prádelna
Balů, Helenka, Jana, Linda Magda, Monika je umělecké uskupení, které se zformovalo v roce 2020. Podnítila ho Magdalena Kwiatkowska na rezidenčním pobytu v galerii INI. Jejich tématem je problematizování stereotypního zobrazování lidí v sociální nouzi. Jejich výstupy jsou videoprojekty ale i kresebné záznamy ze schůzek nebo příprava pojízdné prádelny bez proudu.

 

V rámci Reality do you need me? – výstavy současného umění pro Novou strašnickou školu ›