We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. | More info | Accept

Čtyři dny | Four days

Terapie jídlem

Hra se stravováním pro dva

Divadelní premiéra
  • Tuesday Oct 13 / 20:00, School
    Cancelled
  • Thursday Oct 15 / 20:00, School
    Cancelled

Všichni po ní toužíme. Jsme s ní denně. Je naší útěchou. Fascinuje nás – strava. Úzdrava. Svatá obětina. Přijímání. Přináší nám proměnu, jakou potřebujeme. Začalo to v dětství, pak to pokračovalo – a dnes? Pojďme se na to spolu podívat. Zakusit to a strávit. Prožít požitek. Sejdeme se v přípravně pod dvěma vrcholy digestoří, pod dvěma pohořími, jež udržují věčný oheň. Hledáme uzdravení, a nevíme, že nám jde naproti. Dva hrající strávníci na společné potravní sesii. Groteska v prostoru přípravny jídla. V prostoru, který také potřebuje uzdravit! Vždy jsme byli citliví, ale poslední dobou se hlad stupňuje. Přijďte se podívat, co Vám naservírujeme, co je dnes na tácu, před nimi, skrze ně a pro Vás.

Ivana Uhlířová vystudovala hereckou konzervatoř v Ostravě. Působila v Divadle Petra Bezruče (angažmá v letech 1996 – 1998), v Městském divadle Karlovy Vary (angažmá v letech 1998 – 2000), v pražských divadlech Na Vinohradech, MeetFactory, Rubín, N.O.D, v divadle V Řeznické, Divadle Husa na provázku (zde se podílela na trilogii Dostojevského v režii V. Morávka). V divadle Komedie, ztvárnila od roku 2005 dlouhou řadu většinou hlavních rolí. Je nositelkou Ceny Alfreda Radoka za Talent roku 2006. Zaujala monologem mladé malířky ve hře německé autorky Dey Loher Země beze slov uváděné ve smíchovské MeetFactory. Získala Cenu poroty za ženský herecký výkon v Angueres (Francie) v krátkometrážním filmu Druhé dějství (2008) režiséra Olma Omerzu.

 

Režie: Ivana Uhlířová
Dramaturgie: Tereza Marečková
Scéna a kostýmy: Tereza Beranová
Strávníci: Michal Kern, Ivana Uhlířová
Podpořili: Čtyři dny z.s.