Loading...

Čtyři dny | Four days

4*8+Y≠?

tYhle (ČR – Francie)

premiéra site specific
12. 10. Čtvrtek 18:00 Divadlo X10 Online prodej vstupenek
12. 10. Čtvrtek 19:15 Divadlo X10 Online prodej vstupenek
13. 10. Pátek 18:00 Divadlo X10 Online prodej vstupenek
13. 10. Pátek 19:15 Divadlo X10 Online prodej vstupenek
Cena: 300 / 200 Kč

V chátrajících opuštěných prostorách Domu uměleckého průmyslu (ÚLUV) na pražské Národní třídě se zabydlelo několik podivuhodných bytostí. Přestože jejich těla vypadají jako lidská, jejich hlavy jsou modifikované do geometrizujících tvarů a pohyby také úplně nepřipomínají lidi. Každá z těchto bytostí má uvnitř sebe tzv. symbionta, vnitřního živočicha či rostlinu, který svou přítomností ovlivňuje život těchto bytostí.

Spolek tYhle uvádí ve spolupráci s festivalem 4+4 dny v pohybu pražskou premiéru site-specific inscenace s názvem 4*8+Y≠? vytvořené přímo pro festival a ikonický prostor ÚLUV.  Projekt po delší době spojil k tvorbě všechny členy spolku – Golfiera, Gourdain, Karáska a Režnou.

 

tYhle / i fyzické divadlo je kolektiv umělců generace „Y“ zabývající se současným pohybovým a vizuálním uměním. tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců tvořících převážně v České republice a zároveň platformou pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. Kolektiv byl založen v roce 2015 v Brně herci a tanečníky Lukášem Karáskem a Florentem Golfierem, kteří se seznámili během studia na JAMU. Následně se připojila světelná designérka Zuzana Režná a scénografka/choreografka Marie Gourdain. Základní složení tYhle tedy tvoří čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: Jsou přesvědčeni, že je nezbytné experimentovat a bořit hranice. Název tYhle je inspirován generací „Y“. “Písmeno Y pro nás svojí grafickou podobou vyjadřuje průnik různých linií, směrů, inspirací a tento průnik je pro nás prostor, ve kterém se potkáváme a tvoříme”.

FB událost

 

Autoři: Florent Golfier-Brechmann, Marie Gourdain, Lukáš Karásek, Zuzana Režná
Performeři: Aneta Bočková, Florent Golfier-Brechmann, 
Marie Gourdain, Alžběta Jelínková, Lukáš Karásek, Radka Klingerová, Petr Kytka, Marek Menšík, Lukáš Palán, Hana Polanská, Lara Rajnišová, Zuzana Režná
Světelný design: Zuzana Režná
Hudba: Lukáš Palán
Masky: Magdaléna Vrábová
Kostýmy, scénografie: Magdaléna Vrábová a tYhle
Technická spolupráce: Štěpán Hejzlar, Matouš Ondra, Matěj Šenkyřík, Marek Bozděch
Produkce: tYhle, Ludmila Šindlerová
Asistentka produkce: Romana Packová
Koprodukce: 4+4 dny v pohybu
Poděkování: Divadlo X10, Studio ALTA, Truhlárna, František Novotný, Markéta Černá, Jakub Douda, Šindlerovi, Daniel Tesař, František Dámec