Loading...

Čtyři dny | Four days

Tonya Graves

Koncert
  • Sobota 15. 10. / 20:30, Erpet Smíchov

Tonya Graves je americká multižánrová zpěvačka která dominuje zejména v rythm & blues, funky a jazzu. Narodila se v Peekskillu ve státě New York. V roce 1995 se přestěhovala do Prahy, kde za 26 let své úspěšné kariéry v Čechách prošla několika hudebními uskupeními. Nejdříve to byla spolupráce s Lubošem Andrštem, pak začala hrát s kapelou Liquid Harmony, s níž získala svého prvního Anděla. Následovalo 16 let s Monkey Business, během nichž kapela dostala několik Andělů v různých kategoriích a loni společnými koncerty oslavila 20. výročí.

Od roku 2016 tak Tonya hraje se svou skupinou, také v triu s kytaristou a baskytaristou a nově letos navázala spolupráci s DJ Bidlem. V roce 2011 vydala CD „I´m the Only Me“ a v roce 2015 CD s názvem „Back to Blues“. V letošním roce Tonya připravuje vydání nového LP.

Tonya je ženou mnoha tváří. Je nejen nadanou hudebnicí a aktivistkou, ale i příležitostnou herečkou, tanečnicí či moderátorkou. Účastnila se také taneční soutěže Stardance či byla porotkyní v mezinárodní soutěži Eurovision Song Contest.