Loading...

Čtyři dny | Four days

Lesy/ Evokace
(Forests / An evocation)

Mali Weil (Itálie)

Česká premiéra italského filmu
  • Neděle 9. 10. / 19:00, Erpet Smíchov
Cena: 50 Kč (vstupné v rámci výstavy)

Lesy jsou v imaginaci Západu všudypřítomné. Možná proto, že se v nich odehrálo mnoho zásadních událostí: některé souvisejí s právy, jiné s jazykem. Všechny se týkají vztahů.

Lesy/Evokace, to je příběh, fikce, rituál. Je to také pojmová operace, která převrací kategorie, jejichž prostřednictvím přemýšlíme o světě, o našich vztazích a o politickém prostoru, v němž – všechny naše druhy – existujeme. První celovečerní film Mali Weil, který je součástí rozsáhlejšího projektu „Lesy“, shromažďuje odkaz tříletého výzkumu právních vztahů, které Západ navazuje – a vždy navazoval – s fyzickým a konceptuálním prostorem lesa. Dlouhá cesta složená ze dvou performancí, esejů a článků, audioinstalace, designové kolekce a vizuální série norem, což jsou prvky, které daly tvar vizuální i narativní páteři tohoto filozofického příběhu.

Film je zároveň zážitkem koncipovaným tak, aby bylo možné vidět a snít jinak.

 

Mali Weil je italská umělecká platforma, kterou založili Elisa Di Liberato, Lorenzo Facchinelli a Mara Ferrieri. Mali Weil vychází z výtvarného a scénického umění a rozvíjí výzkum, který se zabývá vztahy mezi narativy a politickou imaginací, a to prostřednictvím vrstevnatých projektů, které sahají od performance přes design až po film.

Mali Weil se ve své tvorbě vždy zaměřuje na vztah mezi imaginací a politickým narativem, a to napříč jazyky a médii, vždy se silným performativním a vizuálním přístupem. Jejím posledním projektem jsou Lesy, tříletý výzkum lesů jako konceptuálního, právního a politického prostoru, který se vrství do západní imaginace. Projekt shromažďuje výzkum a vizuální instalace, designové sbírky a psaní, videoinstalace a performance, ale osvojil si i otevřenější a diskurzivnější formáty, jako jsou dočasné školy (ať už s dětmi, nebo profesionály) a kurátorské programy. V současné době Mali Weil pracuje na novém projektu „mezidruhové diplomacie“, který získal prestižní cenu Italská rada X udělovanou italským ministerstvem kultury.

 

Italsky s anglickými titulky.
Délka filmu: 74 min

 

Režie, scénář a střih: Mali Weil
Kamera: Roberta Segata
Hudba: Nicola Segata, Collegium Musicale Tallinn
Zvuk: Giacomo Plotegher
Produkce: Centrale Fies