Loading...

Čtyři dny | Four days

Fotografie Divadla SkRAT

Ctibor Bachratý (Slovensko)

  • Denně / , Divadlo Archa
    // Foyer divadla

Vernisáž výstavy 7.10. v 18:30 za účasti hudební formace Požoň Sentimental (SK). Výstava otevřena 7.10. od 18:00.

Výstava je přístupná ve dny konání představení 4+4 dny v pohybu v Divadle Archa (7.10., 8.10., 10.10., 12.10., 14.10., 15.10.)  od 19:00h do 23:00h se zakoupenou vstupenkou na představení či akreditací, anebo ve všední dny v otevírací době kavárny Plavky (součást Divadla Archa) od 12:00h do 17:00h.

 

Divadlo SkRAT se řadí mezi nejvýznamnější slovenská nezávislá divadla. Ve své tvorbě navázalo na činnost sdružení Pre súčasnú operu, které bylo založeno v roce 1999. Inscenace SkRAT-u vznikají převážně metodou kolektivní improvizace. Za originální poetikou divadla stojí nejenom tato specifická metoda tvorby, ale především osobnosti, které ho umělecky formovali a formují: „kmenoví“ tvůrci – autoři, režiséři, herci – Vít Bednárik, Ľubo Burgr, Lucia Fričová, Daniela Gudabová, Inge Hrubaničová, Zuzana Piussi, Milan Chalmovský, Dušan Vicen a Vlado Zboroň, ale i další výjimečné osobnosti a uskupení slovenské a zahraniční umělecké scény. Vzpomeňme například herečku Janu Oľhovou, choreografku a tanečnici Petru Fornayovou, dramatika a překladatele Petra Lomnického, režiséra Jozefa Vlka, herečku Annu Geislerovou, choreografku a tanečnici Stanislavu Vlčekovou, herečku Danicu Matúšovou, hudebníka Pjoniho, intermediálního umělce Boriska Vitázka, výtvarní umělkyni Natálii Okolicsányiovou, skladatele Mareka Piačeka, Požoň Sentimentál atd.
Divadlo působí v bratislavském kulturním prostoru A4 – Priestor súčasnej kultúry. Své inscenace uvedlo na významných festivalech na Slovensku i v zahraničí a byly oceněny mnohými cenami např. Grand Prix Nová dráma/New Drama 2006 a 2008.

Ctibor Bachratý profesionálně fotografuje divadlo a tanec od roku 1990. Pravidelně zaznamenává inscenace profesionálních divadel na Slovensku i v zahraničí, přičemž má speciální vztah k současnému tanci, pohybovému divadlu, ke komorním uskupením a nezávislé divadelní scéně – kromě Divadla SkRAT systematicky a rád fotografuje Divadlo Stoka, Divadlo DISK Trnava a jiné. Je také fotografem filmových, hudebních a divadelních festivalů – Art Film Fest Trenčianske Teplice a Košice, Pohoda Trenčín, Bratislava v pohybe, Medzinárodný festival Divadelná Nitra.