Loading...

Čtyři dny | Four days

Atmosféra JE… TEĎ A TADY

Václav Havelka, Never Sol, Marwan Alsolaiman, Terezie Kovalová, Vojta Nýdl + Vít Křišťan, Bohemian Cristal instrument

Koncert ve výstavě
  • Čtvrtek 16. 9. / 21:00, ve škole
    / Vstup od 20:45

4+4 dny v pohybu & GOODGOOD uvádí

Písničky, improvizace, jam… hudebníci rozmístění po budově v intimní a ambientní atmosféře. Síla je v napojení v přítomném okamžiku. Romantismus v brownfieldu. Umělecké instalace a hudba. Odpojení od reality.

 

Na tuto akci je velmi omezený počet lístků pro zachování komorního zážitku. Vstupné je zdarma, rezervujte si ale prosím vstupenky na GoOut.

 

Václav Havelka

(sólo s kytarou) frontman kapely Please The Trees

Never Sol

(speciální ambientní set) Sára Vondrášková a její synth / modular set

Marwan Alsolaiman

(loutna a další tradiční východní nástroje) Syrský hudebník, básník a učitel fyziky

Terezie Kovalová

(sólo na violoncello) jeden nástroj ve své nejkrásnější podobě

Vojta Nýdl & Vít Křišťan

(zpěv, klarinet a piano) člen kvarteta Clarinet Factory představí svou sólovou tvorbu z aktuální desky Dítě z větru.

Bohemian Cristal instrument

„BCI je wild beast. Neustále mě překvapuje, co se kolem tohodle projektu semlelo a mele dál. Vlastně to byl od začátku experiment a vůbec jsem nečekala, že to bude mít takovou odezvu. Věnuju se tomu rok a jde to hrozně rychle a jakoby samo,“ říkala před dvěma lety Lenka Morávková, která stojí za projektem Bohemian Cristal Instrument. A nemluvila do větru. První český nástroj Cristal Baschet byl vyrobený díky její spolupráci se španělským konstruktérem a hudebníkem Martím Ruidsem a vychází z legendárního skleněného instrumentu francouzských zvukových experimentátorů, bratrů Baschetových. Poprvé byl představen v rámci International Glass Symposium (IGS) v Novém Boru, ale pak se s ním Lenka Morávková alias KnofLenka přemístila do USA a nečekaně zabodovala virálním videem zachycujícím zvukové možnosti nástroje na rozkvetlé kalifornské poušti (zhlédlo ho přes dva miliony lidí). V rámci studijního pobytu v Los Angeles vystoupila v tamním nejprestižnějším prostoru The Broad, představila se mj. na prestižním TEDx talku, následovalo hraní po Evropě završené domácí premiérou na festivalu Colours of Ostrava.