Loading...

Čtyři dny | Four days

Všechny kočky jsou šedé

Karel Veselý a Miloš Hroch o dějinách smutku v populární hudbě

Přednáška / Diskuse
  • Čtvrtek 10. 10. / 18:00, Desfourský palác
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Kde se berou v popu deprese a proč je dnešní nezávislá hudba tak posedlá smutkem. A existuje z toho cesta ven? Na to odpoví přednáška hudebních publicistů Karla Veselého a Miloše Hrocha. Novináři známí z Radia Wave, časopisu Full Moon nebo Alarmu v přednášce s klipovými ukázkami načrtnou dějiny smutku v populární hudbě i jeho současnou podobu. Od Beatles přes Joy Division a Sufjana Stevense až k dnešnímu emo rapu, Veselý a Hroch spojují beznaděj v popu s politikou a apokalyptickým myšlením, které je nutné nahradit novým optimismem a nadějí.

Karel Veselý (*1976) je hudební publicista a spisovatel. Je autorem knihy Hudba ohně (2010) a románu Bomba Funk (2017). Jako spoluautor Planety Nippon (2017) byl nominován na Magnesii Literu v kategorii publicistika. Podílel se na knihách Kmeny, Kmeny 90 a Made in Japan. Je členem redakce časopisu Full Moon a ČRo Radio Wave, ale publikuje i na serverech Aktuálně či Alarm nebo v literární a kulturní příloze deníku Právo Salon.

Miloš Hroch (*1989) je nezávislý hudební publicista. Pravidelně publikuje v kulturním čtrnáctideníku A2, na serverech Aktuálně a Alarm, v hudebním časopisu Full Moon, týdeníku Respekt nebo v Salonu Práva. Na Radiu Wave (ČRo) moderuje hudebněkritický magazín Komplex a pořad o DIY scéně Špína. Je spoluautorem knihy Křičím: „To jsem já.“ Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (Page Five, 2017).

 

Ve spolupráci s hudebními cenami Vinyla.

FB event

 

Navazující akce:

MILOŠ HROCH A KAREL VESELÝ AKA DJS DUNGEON & DASEIN