Loading...

Čtyři dny | Four days

The Snowball Effect

5. 10. Sobota 18:00 Desfourský palác
6. 10. Neděle 18:00 Desfourský palác
7. 10. Pondělí 18:00 Desfourský palác
9. 10. Středa 18:00 Desfourský palác
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

(10.10. se představení nekoná)

The Snowball Effect (Efekt sněhové koule) je projekt, který zkoumá způsoby, jakým se různé společnosti seskupují a rozpadají. Jak lze vytvořit společenství, které je schopno udržet pohromadě své členy i navzdory tomu, že se navzájem liší svým pohledem na svět a názory?

Představení účastníky vyzývá, aby obnažili jednotlivé části vlastní identity a začali činit rozhodnutí ve stěžejních životních záležitostech, jako je svoboda pohybu, právo žen na rozhodování o sobě sama nebo trest smrti jako nejvyšší trest.

The Snowball Effect funguje v blocích, kde každý projev je dále rozvíjen členy tzv. Snowball Teamu, kteří spolupracují s místní produkcí, jejímž prostřednictvím lze docílit reakce na místní problémy, aktuální situaci a zdroje.

 

Projekt Snowball Effect je realizován v produkci UZ Arts (Skotsko) a jeho koproducenty jsou: Atelier 231 (Francie), La Strada Graz (Rakousko), Čtyři dny (Česká republika), Festival di Terni (Itálie) a ODA (Priština). Další koproducenti se přidávají postupně s tím, jak se sněhová koule dále nabaluje.

Kmenovými členy Snowball Teamu jsou: režisér Matteo Lanfranchi (Itálie), kreativní producent Neil Butler (Skotsko), Fabrice Deperrois, vizuální umělec (Francie), Tim Hinam, vizuální umělec (Francie) a v Praze Aneta Fodorová, která s naším týmem spolupracovala během první rezidence a premiérového představení na Srí Lance.

V Praze, podobně jako na dalších místech, členové týmu využívají pomoci lokálních umělců a performerů při budování tvůrčího týmu, který překračuje umělecké formy a hranice.

V Praze, podobně jako na dalších místech, členové týmu využívají pomoci lokálních umělců a performerů při budování tvůrčího týmu, který překračuje umělecké formy a hranice. V Praze spolupráce proběhne s Julianou Höschlovou, Kateřinou Evou Lanči, Matějem Kohoutem, Martinou Dobiášovou, Lucií Palonciovou a Tominou.

 

Česky a anglicky

www.in-situ.info

Za podpory projektu IN SITU ACT, spolufinancovaném programem Evropské Unie Kreativní Evropa.