Loading...

Čtyři dny | Four days

Podvraťáci

Spitfire Company

Pro děti od 7 do 107 let
  • Pátek 11. 10. / 19:00, Desfourský palác
    / Z technických důvodů rušíme dnešní představení. Zítřejší dvě uvedení proběhnou v 16:00 a 18:00 dle původního plánu. Za zakoupené vstupenky Vám budou vráceny peníze.

  • Sobota 12. 10. / 16:00, Desfourský palác
  • Sobota 12. 10. / 18:00, Desfourský palác
Cena: 200 Kč

Rodinné představení o neobyčejném přátelství kluka a psa, kteří musejí společně svést boj s nebezpečným protivníkem, čínskou tajnou policií. Doporučeno od 7 do 107 let.

Jednoho dne bylo tajnou policií uneseno pět knižních nakladatelů vydávající bulvární zprávy o manželkách vysoce postavených úředníků vlády. Ve stejné době se v jedné vesnici v horách potkává černý pes Alfa, jenž unikl z tajné vojenské biologické laboratoře usilující o to, vytvořit novou bojovou zvířecí jednotku, a osamělý chlapec, který se rozhodl, že se nevrátí domů. Náhoda je spojí v nerozlučnou dvojici a postaví proti všemocné tajné policii. Kdo vyhraje? Kdo bude poražen? Budou schopni doručit zprávu od jednoho z unesených nakladatelů nezávislým hongkongským novinám?

V představení se kombinuje fiktivní příběh s dokumentárními záběry, ale také fenomén live-cinema s komiksem, originální hudbou či loutkami. Vše se promítá na rozměrné projekční plátno.

 

FB event

Koncept: Petr Boháč, Martin Tvrdý, Jan Tomšů
Hudba, animace, video: Martin Tvrdý
Scénografie: Petr Boháč, Jan Tomšů
Komiks a ilustrace: Tom Zahrádka 
Light design:
Jan Tomšů
Projekt manažer: Barbora Repická
Mezinárodní booking: Tereza Havlíčková
Koproducenti: Palác Akropolis, Místa činu / 4+4 dny v pohybu
Partneři: UFA Fabrik Berlin (D), Divadlo Drak
Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury  ČR

 

Petr Boháč je režisér, scénograf, vystudovaný odborník na českou literaturu, příležitostný výtvarník a náruživý hráč pokeru. Domovská skupina Spitfire Company, kterou založil společně se svou ženou Miřenkou Čechovou, sídlí v Praze s přesahem do mezinárodního kontextu. Jeho režie se objevily ve více než 20 zemí, v nichž jsou zahrnuty destinace jako Japonsko, Čína, Korea, USA, Izrael, Jihoafrická republika nebo Norsko. Několik jeho režií obdrželo mezinárodní i tuzemská ocenění jako například The Herald Angel Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin, Ceny festivalu Next Waves, Ceny České taneční platformy. V současné chvíli je nastupujícím uměleckým šéfem Divadla Paláce Akropolis zaměřující se na cross-over projekty, na žánry nového cirkusu a experimentálního divadla. Je také uměleckým šéfem Mezinárodního festivalu Nultý bod konajícího se každoročně v měsíci červenci v Praze.  Jeho poetika je postavena na hledání nevyzkoušených divadelních postupů, transgresivních impulsů a ve společnosti rezonujících témat. Hlavní idea tohoto hledání je v nutnosti překračovat a porušovat zákazy, které si člověk neustále na sebe klade.

Martin Tvrdý je známý ze svých sólových projektů jako rapper Bonus, ale také jako producent minimalistické elektroniky. Za svou tvorbu získal několik ocenění, včetně ceny Apollo nebo Anděl. V posledních letech se věnuje hlavně scénické hudbě a sound designu pro film, divadlo nebo třeba virtuální realitu. Kromě Spitfire Company spolupracuje mj. s Národním divadlem, Českým rozhlasem, divadlem Vosto5 a mnoha dalšími. Společně s Mary C založil edukativní platformu Kreaton, vedl řadu hudebních workshopů a je např. autorem konceptu Hrací stůl, který zpřístupňuje tvorbu elektronické hudby dětem i laikům. V současné době se podílí na chodu platformy _ZVUK_, která podporuje vzdělávání, tvůrčí dialog a realizaci projektů v oblasti elektronické hudby a zvukového umění. Ve svém druhém životě působí jako grafický designer v kolektivu Carton Clan.