We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. | Více | Accept

Čtyři dny | Four days

Jeremy Wade (USA / Německo)

The Clearing

Performance / Music
  • Sobota 5. 10. / 20:00, Divadlo Archa
Cena: 290 / 190 Kč

Jeremy Wade se dlouhodobě věnuje tématům péče, léčby, zdraví a podpory. Exponuje nadměrnou zranitelnost a staví se kriticky k mechanismům, které vyvíjejí násilí vůči lidem a přírodě. Wade vychází z queer a feministických strategií, z etiky vztahů a subjektivity zombie. Jeho díla jsou znepokojující a provokující. Jeho nová produkce je halucinogenní demontáží kusů reality volající po solidaritě a snaze řešit problémy, transformovat společenské struktury a jevy, které nás činí nemocnými. V novém sóle navazuje Wade na všechny své předešlé performance a svým superfyzickým projevem – tancem, fyzickou akcí –, ale i zpěvem, textovým apelem, hudbou a scénografií vyjadřuje hlubokou obavu o budoucnost; naději jako takovou už chápe jako problém. Je třeba se smířit se ztrátou? Nebo začít psát nové příběhy, které nás mohou připravit na budoucnost?

Jeremy Wade je americký performer, kurátor a pedagog působící v Berlíně. V roce 2000 absolvoval v Amsterodamu School For New Dance Development. Za svůj první celovečerní počin Glory získal v roce 2006 prestižní New York Bessie Award. Vedle uměleckých projektů a pedagogické práce se věnuje kurátorství, produkci a organizaci eventů. V roce 2017 například organizoval sympozium Take Care v rámci No Limit Festivalu v Berlíně. Sympozium se zabývalo etikou, kterou vyžaduje kultura zdravotního postižení, tématem zdravotních sester ve válečných zónách a obsahovalo zasedání fóra věnovaného umění, aktivismu a sociální práci – Future Clinic for Critical Care.

 

Anglicky s českými titulky
Délka představení: 110 min (s pauzou)

fb.com/event

 

 

http://www.tanzforumberlin.de/en/production/the-clearing/

https://www.hebbel-am-ufer.de/service/presse/wade-the-clearing/