Loading...

Čtyři dny | Four days

Paměť

Divadlo KUK/KUKÁTKO

Divadelní představení pro starší děti a teenagery
 • Sobota 5. 10. / 18:00, Desfourský palác
  / premiéra
Cena: 100 Kč

Představte si dokonalou společnost. Společnost, kde jsou všichni slušní, zdvořilí, ohleduplní a navzájem si pomáhají. Neexistují války, není chudoba, hlad, nemoci. Žádné špatné emoce, žádný strach, žádná nejistota. Už od narození je život každého člověka detailně sledován a opečováván společenstvím a systémem neporušitelných pravidel k bezchybné dokonalosti. Šťastní lidé v tomto světě jsou jen ochuzeni o pár pro nás běžných věcí. City. Vzpomínky. Umění a barvy. Možnost volby.

Stojí to za onu dokonalost? Nebo může být snaha po dokonalosti záležitostí nesmírně krutou? Je možné vytvořit dokonalou společnost? Čeho všeho jsme ochotni se vzdát v touze po dokonalosti a blahobytu? Je v našich životech možnost volby důležitá? Je možné být opravdu šťastný, a přitom nikdy nepoznat bolest a smutek? Jsou pro společnost důležité vzpomínky předchozích generací? Jsme zodpovědní za to, jaký život vedeme a v jaké společnosti žijeme?

 

Soubor: KUK/KUKÁTKO / ZUŠ Štítného

Hrají: Hermína Amrichová, Adéla Červenková, Koleta Dohnalová, Emma Horáková, Emma Kintera, Anežka Kozlová, Matyáš Lada, Soňa Linhartová, Agáta Mašková, Amálie Nováková, Max Tjunikov, Anna Vojvodová

Režie: Ivana Sobková

Délka představení: 40 min.

FB event

 

Divadlo KUK! (Klub Uměleckých Katastrof) pod vedením Ivany Sobkové sdružuje v současnosti šest skupin dětí a dospívajících. Pracuje při Základní umělecké škole Štítného, Praha 3 a jako Dětské divadelní studio DAMU. Je složen z mladých divadelních nadšenců – od předškoláků po vysokoškoláky. Jeho posláním je práce na nových a netradičních inscenacích a experimentování s výrazovými prostředky a našimi možnostmi.

Soubor se doposud prezentoval na národní přehlídce Dětská scéna v Trutnově, na Jiráskově Hronově, národní přehlídce v polské Lodži, na mezinárodní přehlídce dětských divadel Dandelion v chorvatském Sisaku, v italském městečku Castellana Grotte a na festivalu studentského divadla Il Gerione v italské Campagni. V letech 2008–2010 soubor spolupracoval na mezinárodním divadelním projektu pod záštitou organizace AITA/IATA „Meeting of Minds“ v Londýně, jehož cílem bylo hledání standardů mezinárodně sdělné divadelní inscenace (Londýn 2008 – setkání režisérů tří zemí; Londýn 2009 – Komunikační etudy, Izola 2010 – Němý film). V letech 2013, 2014 a 2016 získal soubor Studentskou Thalii za autorský tvar.

 

Zahraniční festivaly a akce:

 • 2004 Národní přehlídka v polské Lodzi (Justýna a upíři)
 • 2007 Mezinárodní přehlídka dětských divadel „Dandelion“ v chorvatském  Sisaku (Válka s mloky)
 • červenec 2008 reprezentoval ČR na X. Světovém festivalu dětských divadel v Moskvě (Němý film)
 • 2008-2010 spolupráce na mezinárodním divadelním projektu pod záštitou organizace AITA/IATA „Meeting of Minds“, jehož cílem bylo hledání standardů mezinárodně sdělné divadelní inscenace (Londýn 2008 – setkání režisérů 3 zemí – za ČR Ivana Sobková, Londýn 2009 – Komunikační etudy, Izola 2010– Němý film)
 • 2011 YOUNG HOPE Festival dětského divadla v italském městečku Castellana Grotte (Hlásná trouba)
 • květen 2013 Festival studentského divadla „Il Gerione“ v italské Campagne (Tančírna) 
 • květen 2015 Cieszyn/Český Těšín Mezinárodní soutěžní festival polských, českých a slovenských dětských souborů v Teater im. A.Mickiewicza
 • květen 2016 Festival „Il Gerione“ v italské Campagne (muzikál Záři(o)vá romance.)
 • květen 2017 „4 for the theatre: together for europe“, Mezinárodní divadelní projekt Erasmus+ v Itálii pro studenty 16-21let a jejich režiséry z Itálie, Lotyšska, Litvy, ČR (EX-PERI-MENT)
 • srpen 2017 MONDIAL DU THEATRE- Monako,  Světový festival amatérského divadla (Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…)  
 • květen 2018 I Know You To Know Me“, Mezinárodní divadelní projekt Erasmus+ v Itálii pro studenty 16-21let a jejich režiséry z Itálie, Lotyšska, ČR, Německa (Může za to štrúdl!)
 • leden 2019   Kultur on Tour – Bremen/Německo (Může za to štrúdl!)
 • březen 2019  Mezinárodní festival hudebního divadla, Rusko, Moskva – Balašicha 2019 (Může za to štrúdl!)