Loading...

Čtyři dny | Four days

Secondhand Women

Inter-mission

10. 10. Středa
/ Divadelní premiéra
19:30 Desfourský palác
11. 10. Čtvrtek 19:30 Desfourský palác
12. 10. Pátek 19:30 Desfourský palác
13. 10. Sobota 19:30 Desfourský palác
Cena: 150 Kč

Jsme schopné být součástí dnešní ženské revolty, přestože si hovíme v lenošce v našem obývacím pokoji? Můžeme si, oděny v pohodlném pyžamu, radikálně stát za svým názorem? Čím jsme ve svých téměř padesáti letech jiné než před dvaceti lety? „Kde“ a „čím“ je nyní naše „ženská síla“? Jsme schopné změny? 

Pět rozdílných ženských pohledů na téma síla na improvizovaném jevišti-obýváku…
Můj proslov na gay pride, její proslov v rámci ekologické konference, další proslov, adresovaný mně skrze sociální média a žádající o sdílení.

Proslovy – hry se slovy, závody o množství sdílení. Dopad? Jak na koho.

 

Secondhand Women je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který v roce 2003 založilo pět nezávislých žen, performerek, nyní ve věku 40–50 let – Petra Moře Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint –, závislých na humoru a nepřekonatelné chuti přijít věcem na kloub. Přežijí nedostatek i luxus, zlomeniny nehtů
i úrazy vysokým napětím. Pocházejí ze tří zemí – České republiky, Islandu a Dánska.

Respektují své rozdílné tvůrčí zkušenosti, schopnosti a názory. Nepřijímají je jako konkurenci, ale pokládají je za výhodu. Společná tvorba přináší překvapivé a napínavé okamžiky nejen pro diváky, ale i pro ně samé. Riziko, které tento způsob práce přináší, pokládají za výzvu.

Až do finální fáze, kdy všechny musí být na jevišti, pracují bez režiséra a v souboru není žádný muž, ačkoliv jejich vztah k mužům je více než vřelý! Toto „ženské“ ovzduší tak vylučuje konflikty o muže a o režiséra, což je v divadelním prostředí často jedem umění.

Pracují otevřeně s gender tématy, o nichž se běžně nemluví. Zpracovávají „tabu“ o životě žen. Inspiraci čerpají především z vlastních životních zkušeností, ale i z příběhů jiných žen. Mluví o svých osobních či intimních pocitech, maličkostem dávají vážnost a důležitým věcem humor.

 

Autoři, tvůrci, účinkující:
Secondhand Women – autorky, performerky: Halka Třešňáková, Daniela Voráčková, Stefania Thors, Petra Lustigová, Helene Kvint
Režie: Rebekka A. Ingimundardóttir
Hudba: Lada Plachá (Jan Burian ml.)
Light design: Jan Dörner
Scénografie, kostýmy – supervize: Rebekka A. Ingimundardóttir
Produkce: Milena Dörnerová
Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 7, MOTUS, z.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře, Čtyři dny

 

fb.com/events