Loading...

Čtyři dny | Four days

Nicola Gunn (Austrálie)

Skladba pro člověka a magneťák

  • Pátek 12. 10. / 19:00, Divadlo Archa
  • Sobota 13. 10. / 19:00, Divadlo Archa

Co uděláte, když uvidíte na břehu kanálu muže odstřelujícího kameny nějaký cíl? A co uděláte, když zjistíte, že cílem je kachna, která sedí na vejcích? Jak zareagujte? Z této situace, která se skutečně odehrála, vychází akční scénická úvaha charismatické australské performerky. Bohatou asociativní formou postojů, vzpomínek, citátů a otázek se noří do úvah o hranici míru a konfliktu, o morálním relativismu, o složitosti etické intervence a skutečné funkci umění.

Je přitom neustále v pohybu. Kriticky a zároveň s komickým odstupem rozpitvává nesnesitelné rysy lidského chování, morální aspekty výchozí scény, s níž sama sebe odzbrojujícím způsobem konfrontuje. Pronášený text je doprovázen rytmickou elektronickou hudbou a složitou choreografií. Vrstevnatá performance plná vtipů a odboček, kritických a filozofických teorií osciluje mezi nadbytečným a nepatřičným, komickým a zvláštně dojemným.

 

Nicola Gunn – performerka, spisovatelka, režisérka a dramaturgyně. Od roku 2001 ve své tvorbě spojuje performanci, umění a antropologii a zkoumá křehkost lidské existence prostřednictvím podvratného humoru. Zabývá se výzkumem sociálně angažovaného umění a site specific praxe. „V poslední době… nahlížím na situace z morálního a etického hlediska, abych se stala milejším, lepším a chytřejším člověkem, říká o sobě. Je stipendistkou Australia Council for the Arts a programu Mikea Walshe. Absolvovala Victorian College of the Arts na univerzitě v Melbourne (umění ve veřejném prostoru a divadelní tvorba).

 

Anglicky s českými titulky.
Délka představení: 70 min.
(Po představení bude zajištěna doprava mezi Divadlem Archa a Ponec)

fb.com/events