Loading...

Čtyři dny | Four days

Becker/Langgård (Norsko)

Nová kůže

  • Středa 10. 10. / 20:00, Divadlo Archa
Cena: 290 / 190 Kč

Na scénický koncert skladatelky Ingvild Langgård a scénografky Signe Becker lze nahlížet jako na hudební instalaci či uměleckou ceremonii, v níž se to minulé transformuje v budoucí. Inspirace nacházejí v mytologických příbězích o znovuzrození – jako například v tom o ženě, která sbírala staré kosti a zpěvem jim vracela život.

V logice snu, magii divadla, vibracích hudby a symbolice gesta objevují Langgård a Becker způsob, jak diváky navést k novému způsobu vnímání a přemýšlení, jak je inspirovat a otevřít novým možnostem projekce budoucnosti. Dílo se zamýšlí nad subjektivitou ve vnímání historie, kterou nedokážeme nahlédnout v reálných proporcích a fázích, a je polemikou s patriarchálním společenským systémem. Co když je patriarchát jen vsuvkou v širších, jinak uspořádaných dějinách? New skin je především hlasem žen, novým hlasem, který předpovídá procesy velkých změn.

 

SIGNE BECKER je scénografka a výtvarná umělkyně, spolupracovala s divadly Black Box Teater, Trøndelag Teater, Haugesund Teater, Rogaland Teater, Hordaland Teater, Dramatikkens Hus, Grusomhetens Teater, Teater Avant Garden, Baltic Circle Helsinki, Brageteatret či Dansens Hus. Od roku 2006 je scénografkou pro Verk Produksjoner a v roce 2015 reprezentovala Norsko na Pražském Quadriennale scénografie a divadelní architektury.

INGVILD LANGGÅRD je skladatelka a výtvarná umělkyně. Pod uměleckým jménem Phaedra vydala na avantgardním norském labelu Rune Grammofon dvě alba. Její umělecká a performativní díla jsou k vidění v národních muzeích, galeriích a prostorech (The Astrup Fearnley Museum of Modern Art, Kunstnerforbundet, Lydgalleriet, Akershus Kunstsenter, Pulse Art Fair (NY), Armory Show (NY), ØYA Festival, PIPfest Oslo, The Munch Museum, Henie Onstad Art Centre, Kunstbanken, TOU Scene, Lillehammer Art Museum či Haugar Vestfold Art Museum).

 

Jazykově bezbariérové.
Délka představení: 60 min.

fb.com/events