Loading...

Čtyři dny | Four days

Vzdělávací program platformy Máš umělecké střevo?

Pro školy
  • Denně / , Kasárna Karlín

Doprovodný program pořádaný platformou Máš umělecké střevo? 

Již tradičně nabízí Festival 4+4 dny v pohybu doprovodný program určený především studentům základních a středních škol, kteří tak i letos budou mít možnost zúčastnit se vzdělávacích programů; komentovaných prohlídek výstavy a workshopů. Program pro Festival již potřetí připravuje platforma Máš umělecké střevo? (MUS).

Program pro školy probíhá od pondělí 9. října do pátku 13. října 2017 v dopoledních i odpoledních hodinách. Konkrétní čas i obsah programů lze jednotlivým skupinám přizpůsobit na základě domluvy (kontakt níže). Vzhledem ke komplikovanému prostoru historické budovy kasáren je kapacita prohlídek omezená.

Umělci, studenti a pedagogové spojení s platformou MUS přichystají pro návštěvníky v prostorách karlínských kasáren interaktivní prostor. Umělkyně Petra Pětiletá společně s Evou Jiřičkou zde vytvoří místnost, jež netradičním způsobem představí historii kasáren a zároveň umožní návštěvníkům na tuto historii aktivně reagovat. Přizvány byly i úspěšné účastnice letošního ročníku soutěže MUS, studentky gymnázia Dorothea, Johana a Anna. Prostor určený doprovodným programům vizuálně propojí kresby výtvarníka Kakalíka.

Platforma MUS dlouhodobě spolupracuje s komunitním centrem Plechárna na Černém Mostě a Fotograf Festivalem, připravuje workshopy pro Centrum současného umění DOX, Moravskou galerii v Brně i Národní galerii v Praze.

Využijte možnost rezervací na jiri@umeleckestrevo.cz. Přijďte si prohlédnout historický objekt v Karlíně a současné výtvarné umění!

 

Rodinné výtvarné dílny platformy Máš umělecké střevo? ›