Loading...

Čtyři dny | Four days

Petr Vaněk

Jaromír Stromšík: Úvod do práce s počítačem
– Rekvalifikační kurz, Úřad práce Městské části Praha 9

Divadlo
8. 10. Neděle
/ premiéra
20:00 Kasárna Karlín Online prodej vstupenek
10. 10. Úterý 20:00 Kasárna Karlín Online prodej vstupenek
13. 10. Pátek 20:00 Kasárna Karlín Online prodej vstupenek
Cena: 150 Kč
Nové monodrama sedmice Švarcová, Ljubková, Levínský, Ožvold, Polák, Svatoš, Vaněk.

 

„Školitel ing. Jaromír Stromšík, 34 let, svobodný, bezdětný. Jaromírovy ruce míří v podstatě nepřetržitě téměř svisle, kolmo k linii podlahy, na rukou není možno pozorovat nijaké svalstvo či jinou podobnou hmotu. Ruce jsou k tělu vůbec jen zběžně, čili halabala, připevněny, oba ramenní panty jsou silně vyčlochtány. Jen s námahou vzdoruje Jaromír silám gravitace, jeho chůze je pomalá a cudná. Často se opírá o zdi. Zdi, v závislosti na struktuře jejich povrchu, též hladí. Jaromír je dobře připraven. Všechny materiály jsou před ním řádně vyrovnány.“

Jedná se o monodrama, o přednášku školitele Jaromíra Stromšíka. Postava Stromšíka je inspirována zesnulou legendou českého internetu – Michalem Kolesou – a nese dokonce některé jeho autobiografické rysy. Vidíme člověka, pro kterého je počítačový svět vlastně mnohem skutečnější nežli realita, která ho obklopuje. Představení je zcela bezbariérové, od diváka není vyžadován žádný pohyb, tedy mimo pohybů duševních.

 

Hraje: Petr Vaněk
Autor textu: René Levínský
Tvůrčí tým: Johana Švarcová, Marta Ljubková, Jonáš Svatoš, Martin Ožvold, Ondřej Polák

Geneze spolupráce: Petr Vaněk inicioval vznik představení a společně s Martou Ljubkovou oslovili k napsání René Levínského. Ten přišel i s tématem hry. Johana Švarcová a zbytek týmu se připojili na základě čtení nehotového textu v Českém rozhlasu a požadavku René Levínského, že představení by měla režírovat žena.

Literární kvalitu Levínského hry dokládá i fakt, že na základě fragmentu textu podpořil na jaře 2016 Český literární fond vznik hry jednorázovým grantem.

 

Délka představení: 60 min.