Loading...

Čtyři dny | Four days

Žan Loose, Stanislav Majer
a Ozren Mutak

Exactly the Moments

/ Divadlo
  • Sobota 8. 10. / 20:00, Radniční domy

Metou představení je, jak vyznívá z jeho pracovního názvu, muž a mužství. Řekneme si, že téma je „profláklé“ a „omleté“ ze všech možných stran a lidstvo ho řeší, co je lidstvem. Avšak co je, kde je a kam dospěl a směřuje dnešní muž? Obrovské množství publikací, jak odborných, i těch méně seriozních, ba bulvárních rádců a poradců řeší čím dál více, kým je a jaký je dnešní muž. Kde byl a jakým by měl být?

Divadelní formou toto téma řešíme také a klademe si otázku: Kam se poděli všichni ti zasvěcení, mocní muži? Snažíme se odpovědět na tuto otázku, kterou si dnes kladou muži i ženy.

Je zřejmé, že v posledních desetiletích čelíme hluboké krizi mužské identity. Dnes a denně se z povolaných úst sociologů, antropologů a psychologů, kteří tento jev studují, dovídáme o jeho tragických rozměrech. Týká se osobně každého z nás, stejně jako celé společnosti.

A budete se (snad) smát svému mužství, ale také tomu „jemnějšímu pohlaví“.

 

Žan Loose (1972, HR a CZ) studoval na HAMU, na katedře non-verbálního a komediálního divadla v Praze. Autorsky a herecky se podílel na vzniku několika pixilovaných a hraných filmů. Je jedním ze zakládajících členů divadla Krepsko (1999-2003). Spolupracuje se sdružením mamapapa a se skupinou Jednotka/Unit. Žije v Praze.

Stanislav Majer (1978, CZ) – divadelní a filmový herec, působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle Komedie. Od roku 2012 hraje v Divadle Na zábradlí. Hostuje v dalších divadlech. Je výraznou postavou české divadelní a filmové scény. Od září 2016 vystupuje v politickém monodramatu ve Studiu Hrdinů.

Ozren Mutak (1969, HR a CZ) je chorvatský kytarista, interpret klasické hudby žijící v Praze. Spolupracoval a koncertoval s řadou renomovaných hudebníků v Čechách i zahraničí (s prof. Milanem Zelenkou, houslistou Jiřím Bezděkovským, houslistkou Gabrielou Demeterovou).

 

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 55 min

 

Koncept a scénář: Žan Loose
Hrají:
Žan Loose, Stanislav Majer, Ozren Mutak

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha a mamapapa