Loading...

Čtyři dny | Four days

Robbert&Frank / Frank&Robbert (Belgie)

To Break: The Window of Opportunity

/ Performance
  • Středa 5. 10. / 18:30, Ponec – divadlo pro tanec
    / Představení pro rodiče s dětmi (8+)
Cena: 250 / 150 Kč

Oživlá vizuální instalace dvou mladých umělců, kteří si říkají, aby to bylo spravedlivé, Frank&Robbert/Robbert&Frank, trvá hodinu a hodí se (nejen) pro děti od osmi let.

Najdete tu robustní, jednoduché materiály, třeba kusy dřeva. Jen tak se povalují na opuštěné planině. Občas tu jsou taky kusy železa a možná i nějaké plasty. Kromě toho: prázdnota. Je to ona divočina, po které všichni tak toužíme? Jsme v Saudské Arábii, v Arizoně, nebo někde na opuštěné pláži?

Krajina se totiž neustále mění; se všemi těmi jednoduchými, barevnými objekty se dá krásně hrát a ukazovat tím všechny (ne)možnosti divadla. Svoje místo tu mají i dřevěná kráva, mluvící socha, žebřík, kufr a autíčko.

Díky našim dvěma hrdinům, kterým se říká „kovbojové grotesky“, dostává krajina postupně uklizenější ráz, plní se, zabarvuje pozitivními, teplými barmavi. Je to vzrušující svět – na hony vzdálený linerálnímu vyprávění.

 

Robbert&Frank / Frank&Robbert
Frank a Robbert spolu začali pracovat ještě jako studenti v belgickém Kortrijku, tvůrčí duo se z nich stalo v roce 2006. Původně byl Frank vizuální umělec, který maloval, sochal a vytvářel umělecké instalace, zatímco Robbert hlavně editoval, stříhal a pracoval s nahraným materiálem. Frank byl před kamerou, Robbert za ní. Postupem let se ale oba vzájemně vzdělali tak, že dnes jsou na tom umělecky i technicky stejně. Nedělá jim problém kombinovat různé umělecké techniky a způsoby vyjádření, i když z toho často vznikají díla, která nelze zařadit do konktrétního stylu, žánru, ani média; přesto získávají nejrůznějí ocenění. Kromě divadla pracují také na nejrůznějších instalacích pro světová muzea a galerie. TO BREAK mělo světovou premiéru v srpnu 2014 a je jejich druhým celovečerním představením; na rok 2017 představují další kus s pracovním názvem Go away sorrow of the world.  

Více informací: www.campo.nu

 

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 60 min

Představení je uvedeno v rámci Nizozemsko-vlámské kulturní spolupráce v roce 2016.

 

 

Autoři a účinkující: Frank&Robbert/Robbert&Frank
Supervize: Pol Heyvaert
Zvukový design: Koenraad Vandersyppe
Technika: Piet Depoortere, Koenraad Vandersyppe, Wout Janssens
Produkce: Campo
Za podpory: The Flemish Community, The Province of East Flanders and the City of Ghent