Loading...

Čtyři dny | Four days

Julian Hetzel (Nizozemsko / Německo)

I’m Not Here Says The Void / Nejsem tu, říká prázdnota

/ Performance
  • Čtvrtek 6. 10. / 19:30, Ponec – divadlo pro tanec
Cena: 250 / 150 Kč

Vždycky je něco ukryto pod kobercem, vždy je nějaký kostlivec ve skříni. Vždycky slyšíte podivné zvuky, podlaha se třese – a stejně tak se chvějete i vy sami.

Inscenace dvou performerů se věnuje černým dírám a nečekaným prázdným prostorům – ty jsou pro ně začátkem cesty do neznáma. Představení vypráví o chybění, o absenci a o všech těch věcech, které tady nejsou – a o to více jsou přítomny, o to víc jsou žádoucí. 

Temná vizuální báseň, která kombinuje elementy vizuálního divadla, tance, sochařského umění a minimalistické elektronické hudby, vás vezme na cestu hmotou. Inscenace vznikla jako závěrečný akademický projekt Juliana Hetzela na DasArts Amsterdam a stejně jako jeho ostatní díla obsahuje taky politickou dimenzi a dokumentární nádech. Díky svému úspěchu už od premiéry intenzívně mezinárodně cestuje.

 

Julian Hetzel
Hudebník, vizuální umělec a autor performancí pracuje na pomezí divadla, hudby a médií. Julian se narodil v zalesněném německém pohoří Černý les, studoval vizuální komunikaci na Bauhaus University ve Weimaru (studia dokončil v roce 2008), magisterský diplom získal v umělecké výzkumné laboratoři nových forem divadla a performančních umění arts DasArts (2013), nyní žije v Utrechu. Všechna jeho díla vznikla díky mezinárodní spolupráci a všechna také cestují po různých zemích světa. Julian je také zakládajícím členem elektro-popové skupiny Pentatones.

 Více informací: http://julianhetzel.schnigg.com/

 

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 60 min

Představení je uvedeno v rámci Nizozemsko-vlámské kulturní spolupráce v roce 2016.

 

Režie: Julian Hetzel
Choreografie: Michele Rizzo
Performeři: Michele Rizzo, Julian Hetzel
Dramaturg: Manolis Tsipos
Technický ředitel: Raoul Sleijser
Umělecká supervize: Olivier Provily‘
Produkce: Yola Parie
Kostýmy: Gertjan Franciscus
Světelný design: Maika Knoblich
Zvukový design & hudba: Le Schnigg
Asistent produkce: Irene Hagemans
Gauč: IKEA
Ve spolupráci: DasArts
Koprodukce: Frascati Theater
Producent: Ism & Heit