Loading...

Čtyři dny | Four days

Divadlo SkRAT (Slovensko)

Extrakty a náhrady

/ Divadlo
  • Neděle 2. 10. / 20:00, Divadlo Archa
Cena: 250 / 150 Kč

Nejnovější inscenace bratislavského Divadla SkRAT řeší vztahy. Vtipně, s nadhledem, a tragikomicky. Protože vytvořit si s někým autentický partnerský vztah je fuška.

Ještě že tu jsou seznamovací agentury, které tuhle práci udělají za vás. Právě v seznamce se pod dohledem blazeovaného psychologa snaží najít štěstí žena středního věku. Na výběr má dva adepty, s nimiž absolvuje bizarní rozhovory – rozumějte, dojde i na tělesné pachy, rodinnou anamnézu, akademické úspěchy a motoristickou zdatnost. 

Upřímná, nevyumělkovaná a autentická inscenace vznikla metodou kolektivní improvizace, která je pro poetiku Divadla SkRAT zásadní. Ač nepodpořeny grantem Ministerstva kultury SR 2015, získaly Extrakty a náhrady na letošním festivalu Nová dráma Cenu Grand Prix a zároveň Cenu diváků.

 

Divadlo SkRAT
Výrazně autorské slovenské divadlo SkRAT pracuje výhradně se svými tématy i texty, které vznikají většinou přímo na zkouškách. Kolektivní autorství je pro poetiku SkRATU příznačné a stává se pro ni zárukou autenticity, spontánnosti a aktuálnosti.

Jedním ze dvou režisérů SkRATu je Lubomír Burgr, známý též jako lídr hudební skupiny Ali Ibn Rachid, která v 90. letech výrazně ovlivnila vývoj a směřování slovenské alternativní hudby. Druhý režisér Dušan Vicen je dvojnásobným držitelem ceny Alfréda Radoka za nejlepší český a slovenský dramatický text (1. místo – rok 2003, 3. místo – rok 2005). Oba režiséři jsou zároveň herci i spoluautory inscenací.

Kmenovými členy divadla SkRAT jsou i herci, kteří výrazně působili v dnes už kultovním divadle Stoka (Vlado Zboroň, Ľubo Burgr, Zuzana Piussi). Právě členka divadla Zuzana Piussi je zároveň režisérkou kontroverzních dokumentárních filmů, z nichž ten poslední, Od Fica do Fica (o kauze Gorila), odmítla slovenská multikina. 

 Více informací: www.skrat.info

 

Slovensky
Délka představení: 70 min

 

 

Autoři a účinkující: Inge Hrubaničová, Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Vlado Zboroň