Loading...

Čtyři dny | Four days

Zita Swoon Group (Belgie)

Nothing That is Everything

/ Tanec, Hudba
  • Pátek 2. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 200 / 100 Kč

Výjimečný tanečně hudební projekt Nothing That Is Everything vznikl ve spolupráci špičkového belgického alternativního uskupení Zita Swoon Group a legendárního vlámského souboru Needcompany.

Inscenace je první, unikátní vlaštovkou oslav dadaismu, které se chystají na rok 2016, kdy od založení tohoto uměleckého směru uplyne sto let.

Frontman skupiny Stef Kamil Carlens dada miluje a nechal se jím inspirovat i tentokrát; představení vzniklo na základě krátkého filmu Dada (1969, režie Greta Deses) a věrně rekonstruuje jedno z prvních představení kabaretu Voltaire v Curychu roku 1916; právě tady pronesl Hugo Ball svou báseň Karawene – a samozřejmě, byl u toho i Tristan Tzara. Dadaisté nechtěli smysl; chtěli svými geniálními nesmysly vyjádřit deziluzi nad hrůzami 1. světové války.

Stef Kamil Carlens a jeho kolegové tak inscenaci vystavěli s logickou spojkou na současnost, plnou nepochopitelného násilí. Používají k tomu kromě replik v mnoha jazycích i všechny další dostupné složky uměleckého vyjádření – dechberoucí scénografii, kostýmy, tanec, hudbu, rytmus, poezii a hlavně – humor.

 

Zita Swoon Group je kosmopolitní, experimentální a originální sdružení uměleců různých profesí, kteří vytvářejí interdisciplinární produkce spojené s vynikající hudbou. Základem Zita Swoon Group se stala stejnojmenná kapela, kterou v roce 1997 založil skladatel, textař, zpěvák a kytarista Stef Kamil Carlens, jedna z nejvýraznějších postav vlámské hudební scény. Carlens pracuje jako hudební šaman, pro něhož je každý koncert magickým rituálem. Kapela má v Čechách své věrné fanoušky, vystupovala zde již několikrát. Nothing That Is Everything je jejich dalším inovativním „hybridem“, jak nazývají své autorské projekty z oblasti performančního umění.

www.zitaswoongroup.be

 

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 75 min.

 

 

Koncept a režie: Stef Kamil Carlens a Aarich Jespers
Herci, tanečníci, muzikanti: Stef Kamil Carlens, Aarich Jespers, Kapinga Gysel, Eva Tshiela Gysel, Wim De Busser, Inge Van Bruystegem a Misha Downey
Supervize: Jan Lauwers a Maarten Seghers
Světelný design: Luc Schaltin
Asistent produkce: Laurence Bourgeois
Produkce: Wolvin / Zita Swoon Group
Koprodukce: Kaaitheater Brussels
Za podpory: the Kunstenadministratie van de Vlaamse Gemeenschap
Zvláštní poděkování: Needcompany