Loading...

Čtyři dny | Four days

Pieter Ampe / CAMPO (Belgie)

So you can feel

/ Tanec
  • Středa 7. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 200 / 100 Kč

Inscenace, která je například ve Velké Británii uváděna s varováním „Obsahuje celkovou mužskou nahotu“ je po sérii duetů a kvarterů po dlouhé době sólovým projektem výlučného tanečníka a performera Pietera Ampeho.

Soundtrack pro něj připravil jeho bratr Jakob s akcentem na tvorbu Davida Bowieho, který projektu posloužil jako zásadní inspirační zdroj. „Pro mě je So you can feel hledáním současné mužské sexuality, se všemi emocemi, které s tím souvisejí,“ říká Pieter Ampe, kterého výrazně ovlivnil nedávný pobyt v New Yorku, kde se nezávislost dravě snoubí se sexuální a emocionální energií.

Ampe se nás i sebe proto ptá, co je to, v moři dnešních možností, vlastně maskulinita. Dostane vás možná velkými gesty, ale taky dojme znovunabytou vnímavostí a něžností. Muž, který přichází do let a jeho tělo – jedno z nejpalčivějších témat současného světa, kde už neplatí nic z toho, co platilo pro minulou generaci.

 

Pieter Ampe – v Burundi narozený tanečník a perfomer vyrůstal v belgickém Gentu, vystudoval Salzburgskou experimentální taneční akademii a poté roční kurs v nizozemské taneční akademii v Arnheimu. Mezi lety 2004 – 2008 pak dokončil oba studijní cykly ve slavné bruselské škole P.A.R.T.S., tehdy vzniklo m.j. sólo On Stage (2006) a Still Difficult Duet (2007) s portugalským umělcem Guilhermem Garridem. V roce 2006 získal vídeňské stipendium danceWEB v rámci festivalu ImpulsTanz, od roku 2009 je rezidenčním umělcem belgického centra a produkčního domu CAMPO. Zde vznikl m.j. duet Still Standing You (2010) nebo Jake and Pete’s Big Reconciliation Attempt For The Disputes From The Past (2011), který Pieter vytvořil s bratrem Jakobem. Jeho zatím posledním kusem je duet s vlámským performerem Benjaminem Verdonckem We don’t speak to be understood (2015). 

 

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 75 min.

 

 

Autor a performer: Pieter Ampe
Hudba: Jakob Ampe
Pomocná dramaturgie: Jakob Ampe, Pol Heyvaert, Laura Eva Meuris & Femke Platteau
Supervize: Alain Platel & Sarah Thom
Technika: Piet Depoortere
Zvláštní poděkování: Juan Betancurth, Sarah Bleasdale, Rickard Borgström, Tim Darbyshire, Michael Dudeck,  Nuno Lucas, Jessica Massart, Tommy Noonan & Boris Zeebroek
Produkce: CAMPO
Koprodukce: Moving in November (Helsinki, FI), Kaaitheater (Brussels, BE) & BIT Teatergarasjen (Bergen, NO)