Loading...

Čtyři dny | Four days

*MELK PROD/ Marco Berrettini (Švýcarsko)

iFeel2

/ Tanec
  • Pátek 9. 10. / 20:30, Divadlo Archa
Cena: 200 / 100 Kč

Je to archetyp, který všichni známe.
Mladá žena, starší muž, Raymonda a Taylor. Uprostřed džungle, polonazí, jen v džínách, tančí svůj tropický sen. Někdo se na ně dívá, protože slyšíme drsný ženský hlas, který zaznívá odněkud z lůna přírody.

Marie-Caroline Hominal (Raymonda) a Marco Berrettini (Taylor) berou svůj tanec jako existenciální zápas, jako přípravu na boj s vlastní sexualitou a životem, který je ještě čeká. „Je třeba, abychom se znovu a znovu ptali, proč vlastně jsme na zemi. A jak důležité je, že právě my jsme se narodili,“ říká Berrettini, který se pro druhý díl své inscenace (prvotní iFeel z roku 2011 se dočkala velkého mezinárodního ohlasu) inspiroval knihou současného německého filozofa Petera Sloterdijka Musíš změnit svůj život. Ta tvrdí, že náboženství neexistuje, jen náboženská cvičení. Inscenace si pohrává i s jungovským archetypem Stínu, jež se snaží postihnout naše nevědomé já.

Hudba pro iFeel2 byla vytvořena netradičně předem – díky Berrettiniově experimentální kapele Summer Music (důležitou roli v ní hraje skladatel a zpěvák Samuel Pajand); stala se tak libretem, podle kterého následně vznikla choreografie.

 

Marco Berrettini – v Německu narozený italský tanečník a choreograf se o tanec začal zajímat v roce 1978, kdy vyhrál německý šampionát v diskotékovém tanci. Poté vystudoval Londýnskou školu současného tance a německou Uměleckou školu v Essenu pod vedením Hanse Zülliga and Piny Bausch. V roce 1988 odešel do Francie a začal tvořit své původní kusy; od té doby jich se svou dvanáctičlennou skupinou *MELK PROD (název nese od roku 1999) vyprodukoval více než třicet. Mezi nejslavnější patří Sturmwetter prépare l’an d’Emil, kterému byla udělena ZKB PRIZE na Theaterspektakel v Zürichu.

Momentálně pracuje na iFeel3 a pravidelně vede mistrovské taneční lekce například v Ženevě, Paříži či Londýně.

 

Jazykově bezbariérové.
Délka představení: 70 min.

 

Režie a koncepce: Marco Berrettini
Choreografie: Marco Berrettini ve spolupráci s Marie-Caroline Hominal
Účinkují: Marco Berrettini, Marie-Caroline Hominal, Samuel Pajand
Technická režie: Thierry Court
Administrativa a distribuce: Tutu Produkce
Produkce: *MELK PROD.
Hudba: Summer Music
Koprodukce: adc Genève
Scénografie a světelný design: Victor Roy
Rezidence: adc Genève, Mottatom
Za podpory: Ville de Genève, Pro Helvetia Swiss Arts Council, Loterie romande, DRAC Île-de-France, Ernst Göhner Stiftung, CORODIS