Loading...

Čtyři dny | Four days

Mala Kline (Slovinsko)

Eden

/ Tanec, Performance
  • Neděle 4. 10. / 19:30, Ponec – divadlo pro tanec

Humorná i vážná, statečná i radikální autorská variace na téma ráje a snění o něm. Mala Kline, která téma ráje několik let odborně zkoumala, zde představuje Evu, která je napůl rebelkou a napůl moderní klaunkou; s Adamem se chce mimo jiné i fotit, protože jí, jako v dnešním světě nám všem, hodně záleží na osobní image.

Eden je založen na vztahu dvou světů, jeviště a hlediště, performerky a diváků. Divadelní kontakt „teď a tady“ je v inscenaci paradoxní, hravý a vlastně riskantní; Mala Kline nám díky neustálým vibracím mezi jevištěm a diváky ukazuje jednotu těla a hlasu, zvuku a pohybu, zvířecího a spirituálního principu.

Eden však není roztomilým a vtipným spočinutím. Je to místo, kde se žije normální, každodenní život, ostrý jako žiletka, byť portrétovaný křehkým, eklektickým stylem mladé a kritiky oceňované umělkyně. Inscenace Eden je zeštíhlenou verzí většího, komplexního výzkumného projektu Mala Kline.

 

Mala Kline je slovinská performerka, choreografka, badatelka a autorka s unikátním jevištním stylem, založeným na teoretických základech a podrobném výzkumu témat. Na univerzitě v Ljubljani vystudovala filozofii a srovnávací literaturu (bakalářský stupeň), na amsterdamském DasArts pak magisterský program v oboru divadlo. Momentálně navštěvuje School of Images v New Yorku a připravuje doktorandskou práci na téma etiky v performančním umění (katedra filozofie, Ljubljana). Hlavním tématem jejího akademického i uměleckého výzkumu je technologie snění. Založila mimo jiné EMANAT (Slovinský institut moderního tance) či nedávno DREAMLAB, laboratoř pro výzkum a vývoj snů a vjemů, spojených s praxí performančního umění. Je nositelkou mnoha slovinských cen za nejlepší inscenace moderního tance.

www.malakline.com

 

Easy English
Délka představení: 60 min.

 

 

Koncept, autor a performer: Mala Kline
Scénografie,světelný design a kostýmy: Petra Veber
Hudba: Alen a Nenad Sinkauz (East Rodeo)
Hudební nastudování & Live music: Luka Ropret
Zvuk: Sašo Kalan
Asistent: Lucija Barišić in Adriana Josipović
Supervize: Andrea Božić, Guy Cools
Kostymní asistent: Amanda Kapić
Vedoucí techniky: Luka Curk
Producent: Žiga Predan
Produkce: Pekinpah / Kink Kong & E.P.I. center
Koprodukce: DasArts Amsterdam, Kino Šiška, Student Center Zagreb – Culture of Change – Theater &TD, Tanzquarter Wien, EN-KNAP / Španski borci
Partners: Narodni dom Maribor, SON:DA
Za podpory: modul-dance, Ministry of Culture RS, Ministry of Science, Culture a Sport RS, City of Ljubljana
V rámci programu: Culture Programme of the European Union a the modul-dance project /www.modul-dance.eu/