Loading...

Čtyři dny | Four days

Wariot Ideal (CZ)

Super-natural

/ Divadlo
  • Sobota 27. 10. / 19:30, Alfred ve dvoře
    / česká premiéra
  • Neděle 28. 10. / 19:30, Alfred ve dvoře
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Survival Performance

Letošní světová premiéra v rámci Festivalu 4+4 dny v pohybu představí hodinové hudebně-koncertní „divadlo přežití“ známého, ryze mužského divadelního seskupení Wariot Ideal.

Ve vtipném, ale o to napínavějším zápasu o přežití uvidíte na jevišti kombinaci stand-up comedy, monologů, akčního scénického projevu, tance, lehké akrobacie i cirkusové poetiky. Přidejte však i mississipi blues, rock, patetické politické protestsongy, populární srdcervoucí písně se spasitelskou tématikou a mnoho dalších, zásadních hudebních vložek.

Super-natural, projekt plný mužné romantiky a mrazivě originální poetiky tria Kalivoda-Procházka-Švejda, totiž mapuje možnosti přežití a přežívání ve dvou zdánlivě odlišných prostředích – přírodním a politickém. Odedávna se přece ví, že přežije jen ten, kdo se přizpůsobí. Vždyť přírodě, kterou jsme si sami upravili, se už nedá věřit. Věříme raději historii, která se mění podle naší potřeby. A následujeme své potřeby, které se nemění nikdy. Hudba, tanec, survival!

Vojtěch Švejda
Herec a mim věnující se autorské tvorbě a improvizaci. Během studií na HAMU byl angažován v divadle Mimů Alfred ve Dvoře, kde účinkoval až do jeho uzavření v roce 2000. Hrál v inscenacích Národního divadla v Praze (Mistr a Markétka, Hamlet). V roce 2009 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka jako Talent roku, v roce 2012 se stává držitelem ceny Česká divadelní DNA za vysokou uměleckou a tvůrčí integritu a reprezentaci českého autorského divadla v zahraničí.

Tomáš Procházka
Nezávislý divadelní umělec. Jako technolog, hudebník, zvukař a herec se podílel na projektech s ruskou skupinou Derevo, s Divadlem bratří Formanů, s Minem Tanakou, s holandskými Grifftheater atd. V roce 1999 vstoupil do souboru Buchty a loutky, kde na mnoha tvůrčích frontách působí dodnes. Vede loutkářské workshopy, spolupracoval na filmech Kuky se vrací, Antikrist, The Strings a dalších, k několika filmům vytvořil hudbu. V roce 2005 založil divadelní skupinu HANDA GOTE research & development. Sólově vystupuje pod jménem Federsel.

Jan Kalivoda
Zvukový mág a skladatel. Studoval filmový zvuk na VOŠF v Písku a tradiční indonéskou hudbu na Bali, nyní dokončuje FAMU. Vytvořil hudbu pro mnoho divadelních představení. Je členem nezávislého uměleckého sdružení Undo and Redo, improvizovaného hudebního nojazz gangu Woříšci a spoluzakladatelem hudebního andekdotik punk duetu Exclusive Mars.

Performeři a spoluautoři: Jan Kalivoda, Tomáš Procházka, Vojta Švejda
Světelný design: Jan Dörner
Produkce: Milena Fabiánová
Koprodukce, podpořili: Čtyři dny /Four Days, Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře

Pouze česky.