Loading...

Čtyři dny | Four days

Niv Sheinfeld & Oren Laor (IL)

Loď bláznů

/ Tanec
  • Čtvrtek 1. 11. / 19:30, NOD
  • Pátek 2. 11. / 21:00, NOD
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Vůbec poprvé přijíždí do Čech slavná izraelská tvůrčí dvojice Niv Sheinfeld & Oren Laor, která v dokonalé choreografii Ship of Fools rekonstruuje absurditu izraelské reality. Tři postavy tu existují vedle sebe, ale každá z nich si chrání svůj vlastní, uzavřený svět. Jednoho dne se však budou muset střetnout… Loď bláznů dokáže v divácích vyvolat mrazivé pocity vleklého konfliktu na Blízkém východě, zároveň je ale pobaví alegorií jevištního zpracování. Toto výjimečné dílo mělo premiéru v červnu 2011 na Izraelském festivalu: „Je na místě vyzdvihnout odvahu Sheinfelda a Laora, za to, že vytvořili inscenaci, která nelahodí známému slovníku pohybového divadla, ale nutí diváka přemýšlet o tanci poněkud jiným způsobem.“ (Tal Levine, City-Mouse online).

Niv Sheinfeld (1972)
je jedním z nejlepších současných choreografů izraelské taneční scény. Pět let tančil s Liat Dror & Nir Ben-Gal Dance Company, nyní je třináct let nezávislým choreografem. Vytváří projekty pro Kibbutz Dance Company, Bat Sheva Ensemble a další. Získal několik prestižních ocenění, vyučuje na školách v Jeruzalémě a Tel Avivu. Od roku 2004 spolupracuje s dramaturgem Orenem Laorem.

Oren Laor (1971)
pracoval už během svých studií divadla na Tel Aviv University s několika výjimečnými režiséry (Yvgeny Arye, Edna Shavit, Nola Chilton a další). Jeho typ vzdělání jej přivedl k nezávislým divadelním projektům, od roku 2004 proto pracuje s Nivem Sheinfeldem na tanečních performancích. Navíc vede tanečně-divadelní workshopy, kde kombinuje techniky Jerzyho Grotowského, Piny Bausch a Violy Spolina.

Choreografie a režie: Niv Sheinfeld & Oren Laor
Perforormeři a spoluautoři: Sascha Engel, Anat Grigorio, Uri Shafir

Hudba: Didi Erez, ABBA, Pet Shop Boys, Michael Jackson

Kostýmy: Inbal Lieblich
Světelný design: Netta Koren
Autor fotografie: Gadi Dagon, Ruth Gwili
Podpořili: Velvyslanectví Státu Izrael v Praze, Israeli Ministry of Foreign Affairs, Israeli Ministry of Culture, Choreographers Association, Suzanne Dellal center, Israel Festival, Adama
Koprodukce české premiéry: Čtyři dny / Four Days & Experimentální prostor NoD Roxy
Délka představení: 60 min.

Jazykově bezbariérové.

[youtube yhmQFj_46oc]