Loading...

Čtyři dny | Four days

Lisbeth Gruwez / Voetvolk (B)

Bude to jen horší a horší a horší, příteli.

/ Tanec
  • Pátek 26. 10. / 19:30, Divadlo Archa
  • Sobota 27. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Jedno z nejpůsobivějších tanečních sól posledních sezon.

Slavná vlámská tanečnice Lisbeth Gruwez zde transformuje záznam projevu amerického ultrakonzervativního televizního kazatele do gesticko-tanečního tvaru. Její tělo znepokojivě žongluje se slovy, slabikuje, křičí, třese se, děsí – a ve výsledku fascinuje. V hypnotizující taneční kreaci obnažuje skrytou militantnost spasitelské rétoriky náboženských a politických projevů, ukazuje na nebezpečné zneužití slov a zkouší meze apelativního divadla.

„Ačkoli se tato inscenace nevěnuje zrovna veselému tématu, způsob, jakým je přetvořeno do taneční podoby, je tak fascinující, že z divadla odejdete se zamotanou hlavou a očima zářícíma překvapením. Fantastické!“ napsal v jedné z mnoha nadšených kritik recenzent Els Van Steenberghe z belgického časopisu Knack.

„Vzrušující sólo překvapuje svou naprostou originalitou, nepřipomíná nic, co odborná i laická veřejnost dosud viděla,…“ doplňuje kritika.

Lisbeth Gruwez (1977, Belgie)
začala chodit na balet, když jí bylo šest. V Antverpách pak vystudovala baletní školu, kterou posléze doplnila studiem současného tance. Jejím prvním působištěm byla legendární belgická formace Ultima Vez, řadu projektů vytvořila s renesančním umělcem a režisérem Janem Fabrem. Spolu s hudebníkem Maartenem Van Cauwenberghem založila v roce 2007 autorskou skupinu Voetvolk, s níž také v roce 2011 nazkoušela tuto inscenaci. Věnuje se i herecké práci ve filmu, za níž získala několik cenných nominací.

Více na www.voetvolk.be

[vimeo 41662794]

Koncept, choreografie, tanec: Lisbeth Gruwez
Skladba, zvukový design: Maarten Van Cauwenberghe
Styling: Veronique Branquinho
Umělecký dohled: Bart Meuleman
Světelný design: Harry Cole
Asistent světel: Caroline Mathieu
Produkce: Voetvolk vzw
Koprodukce: Grand Theater Groningen, Troubleyn / Jan Fabre, Theater Im Pumpenhaus and AndWhatBeside(s)Death
Podpořili: Provincie West-Vlaanderen, Provincie Antwerpen & Vlaamse Gemeenschap
Autor fotografie: Luc Depreitere
Délka představení: 60 min.

Jazykově bezbariérové.