Loading...

Čtyři dny | Four days

Justyna Jaslowska (PL)

The Art Of Swimming (Umění plavat)

/ Tanec
  • Pondělí 29. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Převratné představení postavené na analýze plaveckého pohybu a svobodného pocitu člověka v neohraničeném prostoru. Inscenace známé polské umělkyně, která vystudovala sociologii, fyzioterapii i kulturologii, vznikla především na bázi zkušenosti s happeningy v otevřeném prostoru, jejichž cílem bylo zapojit do hry publikum. „Nevracím se do vzpomínek, neinspiruji se současnými trendy v literatuře ani v médiích. Nezajímají mě ideologické premisy. Snažím se jen zachytit reálný okamžik…,“ vysvětluje umělkyně.

Plavání se tak pro Justynu Jaslowskou stává východiskem pro studium choreografie a estetiky – když totiž vyjmeme plavecký pohyb z jeho vodního kontextu, staré konvence najednou ztrácejí důvod…

Justyna Jaslowska
Polská performerka, choreografka a tanečnice, která vytváří vlastní choreografie (vedle The Art of Swimming například Kill Bill vol.0, November). Tanec sice nikdy nestudovala, získala však zkušenosti na mnoha mezinárodních tanečních workshopech. Dnes ovládá mimo jiné japonské Butō. Od roku 2004 do roku 2011 spolupracovala s polským divadlem Maat Theatre Project, podílela se na všech jejich choreografiích – dodnes je jedním z hlavních členek tvůrčího týmu. Spolupracuje také se soubory Cia a Limen Theatre (Polsko) a Compagnie Le Sablier(Francie). Je stipendistkou Alternativní taneční akademie, vzdělávacího programu pro choreografy v Poznani.

Koncept, choreografie, scénografie, účinkuje: Justyna Jaslowska
Světelná režie: Justyna Jaslowska, Wojciech Maniewski
Video: Maciek Polynko, Emil Zieba
Design: Patrycja Planik
Produkce: International Festival “Theatre Confrontations”, International Maat Festival
Autor fotografie: Pati Planik
Délka představení: 50 min.

Jazykově bezbariérové.