Loading...

Čtyři dny | Four days

Debris Company (SK)

Piece of Monologues / Soliloquy & Monologue

/ Divadlo, Tanec
  • Neděle 28. 10. / 21:15, Studio Alta
Cena: 200,– Kč / 150,– Kč

Taneční sólo Soliloquy je zajímavou jevištní adaptací poslední kapitoly Joyceova Odysea, který se proslavil revolučním způsobem uvedení „proudu podvědomí“ do literárního světa. Proud pocitů, myšlenek, fragmentů paměti i fantazie, promíchané se vstupy z reálného světa, naplňují jeviště jako nepopsanou stránku v Joyceově románu…

Soliloquy je tak vlastně poctou Jamesi Joyceovi, jeho psaní na hranici vědomí a podvědomí, jeho experimentu slova a pohybu. Je to však také rytmické a rituálnímu vyznání nové době, která nás obklopuje.

Debris Company
existuje a tvoří už patnáct let. Hlavním výrazovým prostředkem souboru, který se soustřeďuje převážně na klasická témata, je nonverbální přístup (Kafka: Proces, Joyce: Ulysses, Jarry: Král Ubu atd.). Později se však soubor zaměřil na autorské výpovědi a za dobu své existence vytvořil téměř dvě desítky celovečerních představení. Projekty vycházejí ze znalostí vývoje současného tance, performance, instalace a site specific. V současné době komornější sestava souboru inklinuje k pohybovému a tanečnímu divadlu.

Účinkuje: Stanislava Vlčeková & Vladimír Zboroň
Choreografie: Stanislava Vlčeková
Koncept, režie, hudba, světelný design: Jozef Vlk
Vizuální koncepce: Martin Piterka
Kostýmy: Marija Havran, Katarína Holková
Realizace hudby: Zwiebel String Quartett
Podpořili: Slovenský Institut v Praze
Autor fotografie:
Délka představení: 60 min

Soliloquy: Jazykově bezbariérové
Monologue: Pouze Slovensky

Performance je součástí projektu svKultur s podporou Ministerstva kultury Slovenské republiky.